Poleko to: - 1024 wystawców i firm reprezentowanych z 23 krajów (wzrost o 24,6 %), - 15 895 m2 powierzchni ekspozycyjnej netto (wzrost o 25,4 %), - 21 290 zwiedzających (wzrost o 33,5 %), - 367 akredytowanych dziennikarzy.Dziś na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14, Poznań) rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2006.

POLEKO 2006 to setki nowych produktów, nowe ekspozycje specjalne, jazdy próbne samochodem z napędem hybrydowym, pokazy sprzętu komunalnego oraz bogaty program specjalistycznych konferencji i seminariów to największe atrakcje tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO, które odbędą się w Poznaniu w dniach 21-24 listopada 2006 r. Honorowy patronat nad tymi największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami ekologicznymi objął Minister Środowiska.

Wystawcy POLEKO zaprezentują najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w ramach pięciu sektorów tematycznych:

- Woda i ścieki,
- Odpady, utrzymanie czystości i porządku,
- Energia,
- Edukacja ekologiczna,
- Powietrze, hałas i wibracje.

Każdemu z sektorów towarzyszyć będą liczne konferencje i inne atrakcyjne wydarzenia. Podczas targówswoją innowacyjną ofertę przedstawi około 1000 firm z 22 krajów: Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Pakistanu, Polski, Rosji, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Powierzchnia tegorocznej, osiemnastej już edycji targów, zajmie ponad 15.000 mkw. Obecnych będzie wielu liderów branży z kraju i zagranicy. Podobnie jak w latach ubiegłych POLEKO 2006 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wystawców zagranicznych, których udział wynosi 30 proc. Stałym elementem ekspozycji POLEKO są oficjalnezagraniczne wystąpienia narodowe. Obok tradycyjnie obecnych na targach ekspozycji Czech, Danii, Francji, Niemiec i Szwecji gościć będą w tym roku po raz pierwszy narodowe wystąpienia firm z Australii, Japonii, Hiszpanii i Szwajcarii.

Ze względu na przypadającą w tym roku pierwszą rocznicę wejścia w życie Protokołu z Kioto oraz fakt, że Komisja Europejska zapoczątkowała właśnie wieloletnią kampanię pod tym tytułem, tematem wiodącym targów będą „Zmiany klimatu”.

Więcej informacji: Poleko
Źródło: ''