W dniu 8 listopada 2016 w firmie Podanfol S.A. miejsce miał niezapowiedziany audyt zgodności wg standardu BRC IoP.

Podanfol S.A. z pozytywnym wynikiem audytu BRC!

Był to pierwszy tego typu audyt w Polsce, przeprowadzony bez wcześniejszej awizacji przez jednostkę certyfikującą Lloyd's Register Quality Assurance Limited (LRQA) w zakresie oceny realizacji procesów produkcyjnych. Pozytywny rezultat odbytego audytu potwierdził zgodność posiadanej przez producenta najwyższej oceny AA+.

 

Podanfol S.A.

Firma działa na rynku od 1982 roku. Jako pierwsza firma w Polsce i jedna z niewielu w Europie zajęła się produkcją osłonek do wędlin i serów. Z biegiem lat firma się stopniowo rozbudowała stając się wiodącym producentem osłonek na świecie - zarówno na rynkach UE, jak również w USA, Kanadzie, Afryce oraz Ameryce Południowej.

Obecnie Podanfol posiada następujące certyfikaty:

  • certyfikat ISO 9001 i HACCP
  • certyfikat BRC/IoP 
  • certyfikaty Halal i Koszerności

 

Zobacz pełną ofertę producenta

 

Lloyd's Register Quality Assurance (LRQA)

Lloyd's Register Quality Assurance (LRQA) jest wiodącym na świecie dostawcą usług niezależnej oceny, w tym certyfikacji, walidacji, weryfikacji i szkoleń z szerokiego spektrum norm i systemów, uznanym przez ponad 50 jednostek akredytacyjnych.

LRQA jest częścią Lloyd's Register Group Limited. Lloyd’s Register jest globalną organizacją, której misją jest ochrona życia i mienia, postęp w zakresie transportu oraz wykształcenia inżynieryjnego i badania.

 

Więcej o LRQA

 

BRC IoP Jakość i Bezpieczeństwo Opakowań

Producenci i dostawcy opakowań stosowanych w sprzedaży detalicznej produktów pod własną marką mają obowiązek wdrożenia odpowiednich systemów i kontroli w celu zapewnienia przydatności ich opakowań do bezpiecznej żywności i zastosowania nieżywnościowego.

Brytyjskie Konsorcjum Detalistów (BRC) oraz Instytut Opakowań (IoP) teraz znany jako Society Packaging, opracowali wspólnie ten standard, aby pomóc detalistom i producentom żywności w realizacji ich zobowiązań prawnych. Głównym celem tego standardu była ochrona konsumenta poprzez zapewnienie wspólnej podstawy dla oceny dostawców opakowań dla produktów spożywczych na potrzeby detalistów.

Co ważne, to także jeden wspólny standard i protokół, który umożliwia zewnętrzną ocenę, przeprowadzoną przez właściwą niezależną organizację; niezależną zarówno od producenta żywności jak i producenta / dostawcy opakowań. LRQA posiada akredytację UKAS na zgodność postępowania z wymaganiami zawartymi w europejskiej normie EN 45011.

Od momentu publikacji w 2001 roku, ten standard dotyczący opakowań stał się powszechnie akceptowany i został przyjęty przez głównych detalistów, producentów i firmy opakowaniowe z całego świata. Podlegając regularnym przeglądom, wersja 4 została opublikowana w lutym 2011 roku. Obecnie przeprowadzana jest ocena według tej wersji, kładąc większy nacisk na jakość i aspekty funkcjonalne opakowań, które to zostały ustanowione w wymaganiach higienicznych.

Wizyta certyfikacyjna obejmuje ocenę systemu zarządzania zagrożeniami i ryzykiem, systemu technicznego zarządzania obejmującego systemy jakości i higieny, standardy fabryczne, produkty, procesy i pracowników. 

Istnieją znaczne korzyści z certyfikacji Standardu. Pomaga ona zmniejszyć lub wyeliminować liczne oceny z dodatkowymi korzyściami wynikającymi z redukcji zakłóceń w działalności, formalności i kosztów.


Komentarze

  • BRC

    Gratujemy certyfikatu. Podobno na 1 dzień auditu auditor powinien średnio stwierdzać 3 niezgodności w trakcie BRC. Czy również to potwierdzacie?