Dwie różne substancje w jednej, dzielonej butelce z dwiema szyjkami. Dobra realizacja prostego pomysłu przynosi wzrost sprzedaży środków do pielęgnacji wyrobów skórzanych.

Butelka podzielona na dwie komory jest wykonana z PVC i zawiera środek czyszczący oraz pielęgnujący Diamond Magic. Zwracająca uwagę butelka z czarnego PVC jest wykonana przez rozdmuchiwanie z formowaniem wytłocznym. Opakowanie to wytwarzane przez Rexplas, dywizję Richards Packaging, zdobyło już kilka prestiżowych nagród.

Produkty Diamond Magic były wcześniej pakowane w dwie oddzielne butelki. "Nasz klient potrzebował jednego opakowania dla dwóch produktów płynnych, aby mieć pewność, że środek czyszczący jest zawsze sprzedawany razem z pielęgnującym" informuje David Prupas, prezydent Richards Packaging. Firma spełniła te oczekiwania projektując Dual-Pac, ergonomiczny pojemnik posiadający dwie szyjki, z przegrodą oddzielającą płyny od siebie. Obie szyjki są zakończone dozownikami pompkowymi.
Produkt w nowym opakowaniu jest od lutego 2001 sprzedawany w Kanadzie. Osiągnięte zostały dwa cele:
- wzrosła sprzedaż ponieważ konsumenci zwracają uwagę na charakterystyczną formę oraz doceniają praktyczne zalety nowego opakowania
- producent ma pewność, że środki są zawsze sprzedawane razem.

Technologia ta znajdzie również zastosowanie przy produkcji pojemników na kosmetyki do pielęgnacji samochodów.
Źródło: ''