Dłuższy okres trwałości i oryginalny system dozowania to główne zalety nowego opakowania zaprojektowanego i wyprodukowanego przez RPC Containers na specjalne zamówienie pbi Home and Garden. Pojemnik został opracowany do nawozu rozpuszczalnego Phostrogen Plant Food, na który źle wpływa wilgoć.
Badania wykazały, że konsumenci zwykle przechowują ten produkt w szopach lub szklarniach, a obecne opakowanie tekturowe może się nie sprawdzić w takich warunkach. Spółka pbi zaczęła więc szukać trwalszego, odpornego na wilgoć opakowania, które gwarantowałoby wydłużony okres trwałości.

Zamknięcie z odchylanym wieczkiem pozwala na dozowanie zapewniające dokładne odmierzenie nawozu.

Pbi zależało także na ulepszeniu opakowania przez dodanie nowego, zintegrowanego systemu odmierzania, który zapewniałby maksymalnie dokładne i łatwe dozowanie. Na podstawie tych instrukcji biuro projektowe RPC opracowało koncepcję korzystając z doświadczeń oraz specjalistycznej wiedzy w dziedzinie produkcji posiadanej przez zakłady Grupy w Market Rasen i Raunds. Zamknięcie z odchylanym wieczkiem, formowane wtryskowo w RPC Market Rasen, wykorzystuje oryginalny system dozowania zapewniający dokładne odmierzenie nawozu.
System obejmuje dwie połączone komory, do których wpada dawka nawozu po obróceniu pojemnika do góry dnem i z powrotem. Po takim "naładowaniu" dozownika użytkownik otwiera wieczko i sypie, a podczas sypania automatycznie przygotowywana jest następna dawka. Litrowy pojemnik jest formowany z rozdmucham z HDPE, jest całkowicie hermetyczny i wodoodporny, dodatkową jego zaletą są duże etykiety z piktogramami wyjaśniającymi sposób dozowania.

Poza nawozem Phostrogen Plant Food nowe pojemniki RPC będą stosowane do pakowania innych produktów z serii Phostrogen i Top Rose.

Źródło: ''