Kształt niezwykle oryginalnych i innowacyjnych pojemników opracowanych przez firmę Cubis ze Szwecji przypomina sześcian z otwarciem typu flip-top umieszczonym w górnym rogu pojemnika. Rezultat to świetnie prezentujące się i niezwykle ustawne opakowanie o unikalnym wyglądzie.

Według producenta opakowanie zaprojektowane zostało z myślą o podniesieniu wartości wizualnej, zmniejszeniu kosztów transportu oraz minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Trzy postawione na siebie pojemniki 300 ml zajmują mniej więcej tyle miejsca, co jedna typowa butelka PET o poj. 0,5 l - to doskonałe rozwiązanie dla sklepów pozwalające na znaczną oszczędność miejsca na półkach. Drugim celem przyświecającym projektantom było stworzenie efektywnej platformy marketingowej, za pomocą której można wprowadzać na rynek nowe marki i produkty.

Obecnie dostępne są pojemniki HDPE i PP o pojemności 300 ml, w planach jest również wypuszczenie wersji półlitrowej i litrowej. Prowadzone są również prace badawcze nad zastosowaniem materiałów odnawialnych do produkcji pojemników Cubis.

Źródło: Cubis - www.cubis.se, Forumsleeve.pl
Źródło: ''