Znamy już zwycięzców Konkursu o Złoty Medal MTP na Targach POLAGRA 2020. Sąd konkursowy uhonorował sześć produktów.

polagra logo
Złoty Medal MTP to wyjątkowa na polskim rynku nagroda przyznawana produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach konsumentów, nawet tych najbardziej wymagających. W tym roku Sąd Konkursowy przyznał to wyróżnienie 6 produktom.

Laureaci Złotego Medalu na targach POLAGRA 2020

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.

 

SALON FOOD

CZARNA MALINA ELIKSIR 100%

czarna malina eliksir

Czarna Malina Barbara Rusiecka-Górniak - zgłaszający i producent

Czarną Malinę ze względu na swoje właściwości bardziej traktujemy jako lek. Owoc przebadany pod kątem profilaktyki oraz wspomagania leczenia nowotworów głównie układu pokarmowego, ale również przy raku piersi czy białaczce. Zalecana przy radio- i chemioterapiach. Czarna Malina posiada 5 razy więcej witaminy C niż malina czerwona, witaminę E, żelazo, cynk, miedź. Jednak największym atutem Czarnej Maliny są antocyjany.

 

KAWA MAŁA CZARNA

kawa mala czarna

INSTANTA Sp. z o.o.  - zgłaszający i producent

Mała Czarna to nowa kawa na rynku dostępna w trzech wariantach: kawa ziarnista, mielona i rozpuszczalna. Mała Czarna to przede wszystkim staranne uprawy, tradycyjny proces palenia ziaren oraz bogaty smak i aromat. To wysoka jakość na co dzień, dla każdego konsumenta. Ziarna tej kawy dorastają na niewielkich rodzinnych plantacjach oraz uprawiane są według tradycyjnych i sprawdzonych metod. To dlatego Mała Czarna jest idealnym sposobem na początek dnia i aromatycznym dopełnieniem spotkań z bliskimi. Mała Czarna. Przyjaźń zaczyna się od kawy.

 

KEFIR 13 ŻYWYCH KULTUR BAKTERII

kefir zywe kultury bakterii
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole - zgłaszający i producent

Kefir z Koła zawierający aż 13 żywych kultur bakterii to orzeźwiający napój ze zdrowotnymi walorami zapakowany w neutralny dla środowiska, w pełni nadający się do recyklingu  karton.

 

"MŁYNY STOISŁAW" PŁATKI OWSIANE GÓRSKIE EKSTRA 500 G

płatki owsiane górskie ekstraKrajowa Spółka Cukrowa SA  - zgłaszający  Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie "PZZ" w Stoisławiu S.A. – producent

Płatki owsiane górskie ekstra 500 g znane są na rynku od ponad 40 lat. Wytwarzane są z wyselekcjonowanego owsa. Jest to produkt naturalny, z wysoką zawartością błonnika. Dzięki unikalnej technologii produkcji płatki mają idealną konsystencję, nie rozgotowują się i mają wspaniałe walory smakowe, które wyróżniają je od innych produktów. Klienci cenią je również za to, że nie wymagają gotowania, a wystarczy je zalać wrzątkiem mleka, wody lub bulionu.

 

 

"MAGIA LUBCZYKU" TRADYCYJNA PRZYPRAWA W PŁYNIE BIO

magia lubczyku
Manufaktura Kulinarna Pod Lasem Małgorzata Wawrzusiszyn - zgłaszający i producent

Przyprawa tradycyjna w płynie "Magia Lubczyku BIO" to idealna eko-alternatywa dla popularnych produktów znanych marek, które nie zawsze mogą się pochwalić tzw. czystą etykietą. "Magia Lubczyku BIO" wytwarzana jest wyłącznie z certyfikowanych surowców ekologicznych, a metody produkcji są skierowane na minimalne zużycie energii i jak najniższe wytwarzanie odpadów. Inspiracja ideą Zero Waste sprawia, że nasza przyprawa jest ECO FRIENDLY pod każdym względem. Wspólnie, Ty i ja, stworzymy lepszy ECO świat.

 

SALON FOODTECH

RPP-100 Z HYBRYDOWYM MANIPULATOREM OSIOWYM I OBROTNICĄ HORYZONTALNĄ

RPP 100 z hybrydowym manipulatorem osiowym i obrotnica horyzontalna
RADPAK Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. - zgłaszający i producent

Innowacyjny system RPP-100 pozwala na grupowanie i pakowanie zbiorcze produktów spożywczych w karton. Zamontowane ssawki w łatwy sposób układają grupę produktów bezpośrednio do kartonu bez pozostawienia wolnej przestrzeni. System do pakowania zbiorczego zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej wydajności.

 

 

 

Teraz nagrodzone produkty walczą o uznanie konsumentów w plebiscycie Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Głos można oddawać do środy, 23 września, na stronie www.zlotymedal.com.

Prezentacja produktów na podstawie opisów przesłanych przez producentów.

Więcej informacji o targach: www.polagra.pl