PolarDuo to tacki z kartonu powlekanego tworzywem PET, które są wykorzystywane do pakowania dań gotowych i żywności przygotowanej do spożycia po obróbce cieplnej.

Sztywne, wytrzymałe i funkcjonalne opakowanie nadaje się do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych oraz tradycyjnych piekarnikach (w temp. 220oC, do 30 minut). Rozmiar i kształt umożliwia spożywanie posiłku bezpośrednio z estetycznego opakowania. Jedno- lub wieloczęściowe tacki PolarDuo, zamykane zgrzewanym wieczkiem z takiego samego materiału, mogą być zadrukowane na całej powierzchni.

Dzięki temu nie są potrzebne dodatkowe elementy opakowaniowe (kartonetki, etykiety, worki itd.) a opakowanie w atrakcyjny sposób przekazuje konsumentom wszystkie niezbędne informacje. PolarDuo to doskonałe rozwiązanie dla producentów żywności mrożonej (min. temp. -40 oC) oraz schładzanej.

Huhtamaki działa w Polsce od 1991 roku, a produkuje w Siemianowicach Śląskich od 1993 r. Odbudowany po pożarze (2000 r.) zakład produkcyjny jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Europie. Produkcja odbywa się na powierzchni 14500 mkw, a efektywność procesów wspomagana jest zaawansowaną technologicznie infrastrukturą, obejmującą m.in. zautomatyzowany system logistyki wewnętrznej. Systematyczną kontrolę procesów oraz jakości wyrobów prowadzi wyspecjalizowany Dział Zapewnienia Jakości a wysoki poziom jakości, higieny i bezpieczeństwa pracy jest potwierdzony Certyfikatem HACCP.W fabryce w Siemianowicach Śląskich formowane są opakowania z i papieru i tworzyw sztucznych, w tym kubki, pojemniki, wieczka, tacki styropianowe oraz kubki DuoSmart®. Zadruk w technologii flexo i suchego offsetu, etykietowanie w formie (IML) oraz dekoracja rękawami z folii termokurczliwej uzupełniają szeroki wachlarz stosowanych technologii.

Źródło:
Źródło: ''