Z początkiem tego roku w ofercie Mercator Papier pojawiła się nowa rodzina papierów powlekanych o nazwie Neo. Z uwagi na wysokie zapotrzebowanie na papiery typu MWC, w stałej ofercie Mercator znajdują się trzy rodzaje papierów Neo w dwóch wykończeniach powierzchni – Neo Classic, Neo White oraz wyjątkowy na rynku papier o wysokim spulchnieniu – Neo Bulk.

Polecamy neo-oszczędności.
Do drukowania materiałów reklamowych, folderów, broszur, podręczników proponujemy wybór papieru Neo Classic. To dwustronnie powlekany papier o wysokiej białości o niebieskawym odcieniu, dostępny w błyszczącym i jedwabistym (silk) wykończeniu powierzchni w gramaturach: 70, 80 i 90 g/m2.
Dzięki idealnej gładkości oraz pięknemu połyskowi pozwala na osiągnięcie najwyższych rezultatów w procesie drukowania. Z uwagi na możliwość uzyskania efektu wysokiej kontrastowości reprodukcji szczególnie polecany do druku wielobarwnego.

Natomiast Neo White to dwustronnie powlekany papier drzewny o bardzo wysokiej białości i wyjątkowej gładkości, dostępny w błyszczącym i jedwabistym (silk) wykończeniu powierzchni w gramaturach: 70, 80, 90, 100, 115 i 130 g/m2.

Hitem nowej oferty Mercator Papier jest Neo Bulk - dwustronnie powlekany matowy papier typu MWC
charakteryzujący się najwyższym, spośród dostępnych na rynku papierów MWC, wolumenem (objętość właściwa 1,2 cm3/g). Zawiera włókna otrzymane w procesie mechanicznym. Posiada bardzo wysoką nieprzezroczystość gwarantującą doskonały obustronny druk wielobarwny, bez efektu prześwitywania nawet przy całostronicowych reprodukcjach zdjęć.
Dzięki wyjątkowo wysokiemu wolumenowi i nieprzezroczystości, zastosowanie Neo Bulk daje możliwość zakupu papieru o niższej gramaturze, bez uszczerbku dla jakości, wyglądu czy charakteru wydrukowanej pracy. Zakup papieru o niższej gramaturze pozwala na uzyskanie wymiernych oszczędności.

Przykład 1
Aby uzyskać pracę o podobnej grubości grzbietu, podobnej sztywności oraz nieprzezroczystości należy
zastosować Neo Bulk 90 g oraz standardowy papier powlekany (matowy) 115 g. Przyjmujemy, że na wydrukowanie nakładu potrzeba 10.000 arkuszy o formacie 70 x 100 cm.Z przedstawionego wyliczenia wynika, że nawet przy wyższej cenie za 1 kg NeoBulk względem standardowego papieru powlekanego oszczędności w zakupie papieru wyniosły ponad 486 zł. W wypadku książek,czasopism i magazynów zastosowanie papieru o wolumenie 1,2 sprawia, że grzbiet jest do 20% grubszy niż w wypadku standardowych papierów MWC. Z marketingowego punktu widzenia to doskonałe rozwiązanie - wydrukowana praca wygląda okazalej, dzięki czemu łatwiej, jak np. w wypadku czasopism czy książek, zaprezentować ją w punkcie sprzedaży. Aby zobrazować kwestię grubości grzbietów, poniżej zamieszczamy porównanie grubości grzbietów prac o objętości 100 kartek wydrukowanych na Neo Bulk oraz standardowych papierach MWCOszczędności wyraźnie widać także przy kalkulacji kosztów wysyłki prac wydrukowanych na standardowym papierze MWC i na Neo Bulk. Trzymając się przykładu, przesyłka z pracą wydrukowaną na NeoBulk 90 g będzie o ponad 27% lżejsza niż przesyłka z pracą na standardowym papierze powlekanym 115 g).


Atrakcyjna relacja ceny do jakości Neo Bulk oraz dostępność magazynowa standardowych formatów i gramatur (70, 80 i 90 g/m2) sprawiają, że Neo Bulk to coraz chętniej wybierany produkt przez drukarnie i wydawnictwa. Neo Bulk to idealne podłoże do drukowania czasopism, podręczników, katalogów, broszur a także wszelkich innych materiałów reklamowych. Piękny, przyjazny dla oka odcień bieli sprawia, że prace wydrukowane na Neo Bulk zyskują wyjątkowy charakter i wyróżniają się eleganckim i nowoczesnym wyglądem.

Dodatkowe informacje:
Anna Hass
Marketing Manager
Mercator Papier Sp. z o.o.
anna.hass@mercatorpapier.com.pl
tel. +48 785 898 010 / +22 592 29 29
PaperlinX
Źródło: ''