Ochrona środowiska w Unii Europejskiej - korzyści i wyzwania dla Polski - tak brzmi motto tegorocznych Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2003, które odbędą się od 18 do 21 listopada w Poznaniu. Dla branży ekologicznej będzie to okazja do zdobycia niezbędnej wiedzy, by właściwie przygotować się do integracji.

Piętnasta edycja największych targów ekologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej stanowić będzie platformę spotkania organizacji i instytucji wyspecjalizowanych w różnorodnych działaniach na rzecz ochrony środowiska, firm oferujących nowoczesne technologie i urządzenia oraz ich odbiorców. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z kompleksową ofertą około 600 firm z 20 krajów dotyczącą: ochrony wód, gleby i powietrza, pomiaru zanieczyszczeń, hałasu i wibracji, kontroli i zarządzania odpadami przemysłowymi, miejskimi i chemicznymi, budownictwa przemysłowego i energetycznego oraz techniki komunalnej. W ramach targowej prezentacji wydzielone zostaną ekspozycje specjalne: Salon Czystej Energii, Salon Recyklingu oraz ekspozycje Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska. Naturalnym dopełnieniem oferty wystawców będzie bogaty program targowych wydarzeń: VII Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny, spotkanie pozarządowych organizacji ekologicznych Zielone Forum, V Ogólnopolskie Forum Edukacji Ekologicznej Eko Media Forum, Międzynarodowa Giełda Kooperacji organizowana wspólnie z World Trade Center Poznań, liczne konferencje i seminaria dla specjalistów, prestiżowe konkursy i nagrody, wystawy obrazów i fotografii oraz przegląd filmów o tematyce ekologicznej.

POLECAMY:

Salon Recyklingu
Zorganizowany w ubiegłym roku po raz pierwszy Salon Recyklingu, spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających. Dlatego i tym razem postanowiliśmy stworzyć wydzieloną tematycznie i przestrzennie specjalną ekspozycję, w ramach której zaprezentowana zostanie oferta urządzeń, technologii i usług firm związanych z przemysłowym przetwarzaniem odpadów. Tutaj będzie można się także zapoznać z produktami do gromadzenia i wstępnego przetwarzania różnych grup odpadów oraz systemami organizacja odzysku. Integralną częścią Salonu Recyklingu będzie seminarium pt. "Recykling odpadów - szanse i wyzwania dla Polski w kontekście wejścia do Unii Europejskiej".

WIĘCEJ: http://poleko.mtp.pl
Źródło: ''