22 kwietnia zakończyły się w Poznaniu 20-te Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych - POLIGRAFIA 2005. Na powierzchni ponad 8000 m2 swoją ofertę zaprezentowało tym razem ponad 300 firm poligraficznych.

POLIGRAFIA od lat stanowi kompendium wiedzy z zakresu maszyn, urządzeń, materiałów oraz usług poligraficznych i jest doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń oraz bezpośrednich spotkań - tym razem przeznaczone były one wyłącznie dla profesjonalistów, gdyż wstęp na teren targów został ograniczony i wymagał wcześniejszej rejestracji.

Tegoroczna edycja targów została silnie wsparta przez instytucje i wydawnictwa poligraficzne i przyniosła kilka ciekawych inicjatyw - na uwagę zasługiwały m.in. ekspozycja "Miasteczko drukarń polskich", mająca na celu promocję polskiej poligrafii, Konferencja Poligraficzna zorganizowana przez Polską Izbę Druku, forum poświęcone nowym wyzwaniom w dziedzinie technologii cyfrowych zainicjowane przez miesięcznik "Poligrafika" a także Print Show - pokaz mody z papieru zorganizowany przez Wydawnictwo Print & Publishing.

Na ekspozycji nie zbrakło największych, wiodących firm - producentów maszyn i urządzeń do druku, obróbki wykończeniowej, produkcji i przetwarzania materiałów poligraficznych oraz produkcji zadrukowanych opakowań nie zabrakło także wystawców prezentujących usługi poligraficzne od składu tekstu przez kompleksowe przygotowalnie do druku, druk oraz jego obróbkę.

Organizatorzy targów nagrodzili najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej stoiska - wyróżniając tym samym rozwiązania architektoniczne i graficzne sprzyjające bezpośredniej komunikacji z rynkiem i pozytywnemu postrzeganiu wizerunku firmy. Wśród wyróżnionych firm znalazły się: AGFA, BASF POLIGRAFIA, SUN CHEMICAL, ANKOVO, REPROGAF, HEIDELBERG Polska, GRAFMAJ A M, BOTTCHER Polska, BUCH – AUTOMATION oraz FERAG POLSKA.
Źródło: ''

Komentarze