Tworzywo Adstif HA1686 jest nukleowanym, wysokokrystalicznym gatunkiem polipropylenu do wytłaczania, oferującym, w przeciwieństwie do konwencjonalnych gatunków wysokokrystalicznych, ulepszone przetwórstwo, dobra przeźroczystość oraz dużą sztywność bez utraty udarności.

Adstif HA1686 jest doskonałym rozwiązaniem w zastosowaniach wymagających wysokobarierowej warstwy ochronnej dla wyrobów, które wymagają wysokiej świeżości przy wydłużonym okresie przechowywania. Adstif HA1686 wykazuje również dużą sztywność, zapewniając stabilność wymiarów podczas sterylizacji, napełniania na gorąco oraz podgrzewania w kuchence mikrofalowej.

Tworzywo Adstif HA1686 ma szerszy zakres parametrów przetwórczych w porównaniu do aktualnie dostępnych gatunków Adstif do termoformowania. A zatem, Adstif HA1686 pozwala uzyskać oszczędność materiału i lepszą wydajność przy termoformowaniu opakowań.Badania przemysłowe wykazały, że Adstif HA1686 może być wykorzystany do produkcji opakowań, które zastąpią szklane słoiki i puszki metalowe stosowane do pasteryzowanej żywności wymagającej długiego okresu trwałości. Opakowania z Adstif HA1686 są lekkie, przezroczyste, nietłukące i bezpieczne oraz zapewniają znaczące oszczędności kosztów w porównaniu do małych opakowań szklanych i metalowych.Podczas testów przemysłowych przeprowadzonych przez klientów, tworzywo Adstif HA1686 wykorzystane zostało do produkcji wytłaczanych i termoformowanych opakowań na żywność o przedłużonym okresie trwałości, takich jak:

- kubeczki na desery owocowe;
- dania gotowe;
- pojemniki na przetwory mięsne;
- pojemniki na zupy gotowe do spożycia.

Źródło: www.basellorlen.pl
Źródło: ''