Polpharma, największa polska fabryka leków, zapowiada akwizycje w kraju i za granicą. Myśli także o wejściu na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

POLPHARMA SA należy do ścisłego grona liderów branży farmaceutycznej w Polsce. Od ponad 70 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych. POLPHARMA powstała w 1935 r. W roku 2000 została sprywatyzowana przy udziale wyłącznie polskiego kapitału. Siłą POLPHARMY jest połączenie wieloletniego doświadczenia z nowoczesnymi technologiami i najwyższymi standardami zarządzania.

W procesie produkcyjnym POLPHARMA stosuje najnowocześniejsze technologie, zapewniające bezpieczeństwo produktów, pracowników i środowiska naturalnego. Polpharma to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów do produkcji leków w Europie.

Zajmuje się produkcją tabletek, tabletek powlekanych, drażetek, kapsułek i tabletek musujących. Całkowita powierzchnia zakładów wynosi: 25 tys. m2. Firma posiada: standardy Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP), pełną hermetyzację procesów produkcji, kontrolę procesu produkcyjnego przez system Honeywell-POMS MES oraz zdolności produkcyjne: 6 mld jednostek rocznie.

W zakresie opakowaniowym Polpharmy można wyróżnić:

- produkcję preparatów do iniekcji w opakowaniach polietylenowych oraz ampułkach szklanych,
- produkcję jednodawkowych i wielodawkowych kropli do oczu, kropli do nosa, płynów infuzyjnych oraz płynów do stosowania zewnętrznego,
- wytwarzanie leków parenteralnych oraz kropli ocznych przy zastosowaniu technologii BFS (blow-fill-seal).

Zdolności produkcyjnefirmy to: 120 mln ampułek polietylenowych, 50 mln ampułek szklanych, 6 mln pojemników płynów infuzyjnych oraz 7 mln pojemników kropli ocznych.


Źródło: ''