W zakładzie O-I w Jarosławiu odbył się właśnie ostatni etap kolejnej edycji międzynarodowego Programu Rozwoju Kierowników Zakładu (PMDP). Program identyfikuje i inspiruje wszystkich pracowników, którzy dzięki swojej doskonałości operacyjnej i pasji do szkła sprawiają, że O-I staje się preferowanym dostawcą opakowań szklanych dla branży spożywczej i napojów.

- „Jesteśmy niezwykle dumni, że spotkanie odbywa się w naszym zakładzie. Huta Szkła Jarosław to jeden z największych tego typu zakładów na świecie. Jednym z kluczowych elementów wysokiej jakości szkła z Jarosławia jest doświadczony zespół, który od lat pracuje w naszym zakładzie. Nie ma szkoły, która przygotowałaby do zawodu w naszej branży. Szkolimy wszystkich pracowników sami, a dzięki unikalnemu programowi szkoleniowemu zostają z nami na lata i często przechodzą przez wszystkie szczeble kariery w naszej firmie” – mówi Magdalena Jankowska, dyrektor ds. HR O-I na Europę Północno-Wschodnią. 

Głównym załozeniem programu jest rozwinięcie ścieżki kariery przyszłych lub niedawno wybranych kierowników zakładów O-I na całym świecie. W ciągu trzech miesięcy szkoleń w różnych zakątkach świata, specjaliści mają okazję dzielić się pomysłami, wzmacniając dzięki temu współpracę miedzy zespołami i kształtując tym samym organizację o wysokiej wydajności.

Tegoroczna grupa uczestników liczyła 21 osób, a z całego programu skorzystało łącznie już niemal 100 pracowników firmy. 

- „O-I jest wyjątkową firmą zarówno pod względem wielkości jak i jakości produkowanego szkła i ten program wprowadza uczestników do grona światowych specjalistów, od których mogą czerpać wiedzę z pierwszej ręki. Chcemy, by O-I stał się najbardziej atrakcyjną firmą w produkcji opakowań szklanych, która przyciągnie najlepszych. Dzięki programowi PMDP możemy sami rozwijać inżynierskie talenty naszych pracowników z całego świata, nie tylko pod kątem operacyjnym i technologicznym, ale także pod kątem zdolności przywódczych i zarządzania. Zagadnienia z obszaru przywództwa stanowią ponad połowę programu, bo inwestujemy w pracowników, od których zależy przyszłość firmy” – powiedział John Webb, Senior Vice President and Chief Human Resources Officer w O-I.

- „Jako inżynier odczuwam korzyści z bycia częścią globalnej organizacji, gdzie mogę dzielić się swoim doświadczeniem i najlepszymi praktykami, a to wszystko w atmosferze współpracy w innowacyjnym środowisku. Program Rozwoju Kierowników Zakładu przekonał mnie, że firma chce we mnie inwestować i ma konkretny plan rozwoju mojej ścieżki kariery” - stwierdza Radosław Roszyk, kierownik produkcji w zakładzie O-I w Antoninku koło Poznania, jeden z uczestników tegorocznej edycji PMDP. 

Tygodniowe warsztaty, które odbyły się w polskim zakładzie w Jarosławiu, który specjalizuje się w produkcji opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, to ostatni element tegorocznej szóstej już edycji programu. Uczestnicy mają za sobą już tygodniowe pobyty w dwóch innych lokalizacjach O-I: Perrysburg w Stanach Zjednoczonych i Lima w Peru. 

Program Rozwoju Kierowników Zakładu jest realizowany równocześnie z innymi szkoleniami z zakresu przywództwa i podnoszenia umiejętności, które skierowane są do pracowników wszystkich szczebli w firmie.

- „Oprócz rozwijania zdolności przywódczych w teorii, uczestnicy korzystają także z ćwiczeń praktycznych, które mają na celu poprawę spójności i przewidywalności w funkcjonowaniu zakładu, a także doskonalenia jakości produkcji. Oferujemy szybką ścieżkę kariery - od hali produkcyjnej, po odpowiedzialne stanowisko kierownicze w branży, która dostarcza wysokiej jakości, precyzyjnie zaprojektowane opakowania szklane dla najbardziej ekscytujących marek producentów żywności i napojów na świecie” - podsumował Pablo Vercelli, Vice President, HR for O-I Europe.

Program Rozwoju O-I przynosi oczekiwane rezultaty, czego dowodem jest realne wykorzystywanie poznanych narzędzi i technik przywódczych przez uczestników poprzednich edycji w celu poprawienia wydajności zakładów O-I. 

 

Informacje o firmie O-I 

Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych. Z jego produktów korzystają największe firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych. W 2017 roku przychody O-I wyniosły 6,9 mld USD. Spółka zatrudnia ponad 26 500 osób w 78 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio. O-I dostarcza bezpieczne, ekologiczne, wolne od wad i budujące markę swoich klientów opakowania na rosnącym rynku opakowań szklanych. 

 

Dowiedz się więcej o O-I

 

O-I w Polsce

O-I obecny jest w Polsce od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania. W Polsce O-I zatrudnia blisko 1000 osób, a w ciągu ostatnich sześciu lat firma zainwestowała w naszym kraju ponad 64 mln euro. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.  

 

Polska gospodarzem globalnego spotkania liderów O-I

Polska gospodarzem globalnego spotkania liderów O-I

Polska gospodarzem globalnego spotkania liderów O-I

Polska gospodarzem globalnego spotkania liderów O-I

 

Źródło: O-I