Basell Orlen Polyolefins (BOP) wprowadził na polski rynek nowy gatunek polietylenu Hostalen GM 9240HT, oferując tym samym polskim klientom produkt o najwyższej światowej jakości i doskonałych parametrach.Produkowany w fabryce Basell Hostalen GM 9240 HT jest polietylenem wysokiej gęstości o wysokiej masie cząsteczkowej oraz doskonałej elastyczności i wytrzymałości. Pomimo wysokiej wartości średniej masy cząsteczkowej, Hostalen GM 9240 HT może być przetwarzany przez większość urządzeń do produkcji folii metodą rozdmuchu. Właściwości tworzywa pozwalają również na produkcję folii o wysokich parametrach optycznych i mechanicznych. Folia może być zastosowana do produkcji opakowań wymagających najwyższej wytrzymałości. Dzięki temu Hostalen GM 9240HT świetnie sprawdza się zarówno w zastosowaniach przemysłowych jak i konsumenckich.

Duża masa cząsteczkowa tworzywa gwarantuje doskonałe właściwości mechaniczne, a w szczególności odpowiednią proporcję pomiędzy wytrzymałością na rozerwanie i elastycznością. Hostalen GM 9240 HT charakteryzuje się też niską zawartością wtrąceń żelowych, co zapewnia wyjątkową przezroczystość oraz estetyką powierzchni. Proces produkcji tworzywa gwarantuje zachowanie ciągłości parametrów technicznych na wysokim poziomie, co umożliwia wytwarzanie folii o zawężonej tolerancji grubości oraz zwiększenie wydajności linii produkcyjnej.

Ponadto doskonałe właściwości przetwórcze i wytrzymałościowe polietylenu Hostalen GM 9240 HT sprawiają, że możliwa jest redukcja grubości folii. Daje to oszczędności w postaci zużytego surowca bez utraty doskonałej wytrzymałości.

Hostalen GM 9240 HT może być barwiony przez większość dostępnych na rynku koncentratów. Folia może być drukowana standardowymi metodami po uprzednim przygotowaniu powierzchni. Zastosowanie folii to m.in koekstrudowane worki na materiały sypkie, worki na mięso, worki na śmieci oraz torby sklepowe.

Więcej informacji o produktach BOP można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej sales@basellorlen.pl

Basell Orlen Polyolefins jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN Orlen S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka buduje w Płocku dwie największe na świecie bliźniacze instalacje do produkcji polipropylenu i polietylenu, których uruchomienie przewidziane jest na trzeci kwartał 2005 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 500 mln Euro.
Źródło: ''

Komentarze

  • gm 9240 ht

    tworzywo bardzo dobre do produkcji folii jednak na wytlaczarkach jednowarstwowych zeby uzyskac lepsza wytrzymalosc nalezy mieszac z innymi surowcami. przy koekstruzji rowniez miesznie w ramach jednej warstwy daje lepszy efekt przy założeniu że druga warstwa jest parametrami zupełnie inna. nie ma znaczenia jaki surowiec będzie wykorzystany do drugiej warstwy. w zależności od oczkiwanych efektów miesznie surowców oraz ustawianie jako wewnętrzny lub zewnętrzny daje inne efekty. nie można stosować w wielu warstwach surowca gm 9240 ht gdyż właściwości wytrzymałóściowe folii jako dwu lub trzywarstwowej zostają zdegradowane zlikwidowane. pozdrowienia jak wyżej