Produkty trzech polskich marek znalazły się w katalogu 100 globalnych projektów opakowań szklanych Owens-Illinois.

Polskie marki w globalnym O-I Design Book

Pod koniec ubiegłego roku, O-I, największy na świecie producent opakowań szklanych, przedstawił swoim klientom oraz głównym, światowym agencjom projektowym pierwszy globalny Design Book. Wśród projektów z całego świata znalazły się też polskie produkty: Zimne Mleko Robico w klasycznej szklanej butelce, ketchup firmy Kotlin w charakterystycznym słoiku ze zwężoną szyjką oraz Porter Galicyjski z browaru Pilsweizer, sprzedawany w butelkach z czarnego, nieprzezroczystego szkła.

- "Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Staramy się, aby nasze opakowania jak najlepiej prezentowały konsumentom wartości marki. Najlepszym dowodem na to, że taki system działa, jest przywiązanie naszych klientów. Dla wielu z nich pracujemy od ponad 20 lat. Są to zarówno wielkie globalne marki jak i lokalni producenci. Dzięki elastyczności produkcji, wyjątkowej wiedzy eksperckiej naszych projektantów oraz partnerskiemu podejściu, tworzymy unikalne opakowania, które oprócz tego, że są niezwykle funkcjonalne, mogą też wyznaczać trendy i być inspiracją dla innych" – zauważa Magdalena Woronowicz, Dyrektor Sprzedaży w O-I Polska i Estonia. 

Przykłady przedstawione w katalogu to produkty stworzone w ciągu ostatnich kilku lat przez zespoły projektowe O-I na podstawie briefów od klientów oraz biur agencji projektowych na każdym z czterech kontynentów, na których działa firma. Te projekty to dowód na to, że trendy w branży opakowaniowej nieustannie się rozwijają i zmieniają. Są też potwierdzeniem szerokiej wiedzy eksperckiej O-I, a do tego ilustrują różne normy kulturowe, stanowiące wskazówki projektowe dla marek w różnych miejscach na świecie.

 

O firmie O-I

Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych, z którego produktów korzystają największe firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych. W 2016 roku przychody O-I wyniosły 6,7 mld USD. Spółka zatrudnia ponad 27 000 osób w 79 zakładach w 23 krajach, a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio. O-I dostarcza bezpieczne, ekologiczne, wolne od wad i budujące markę swoich klientów opakowania na rosnącym rynku opakowań szklanych. 

 

O-I w Polsce

O-I obecny jest w Polsce od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne o wieloletniej tradycji – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Antoninku k. Poznania. W Jarosławiu zlokalizowano również jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn. W 2014 roku utworzono w Poznaniu Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie, w obszarze płatności i rozliczeń, zarządzania danymi oraz raportowania. W Polsce O-I zatrudnia ponad 850 osób, a w ciągu ostatnich sześciu lat firma zainwestowała w naszym kraju ponad 64 mln euro. Obecnie zajmuje dominującą pozycję na rynku opakowań szklanych dla producentów żywności dla dzieci, wyrobów alkoholowych, piwa oraz napojów bezalkoholowych.  

 

Dowiedz się więcej o O-I

 

Źródło: O-I