Grupa holdingowa VAW Flexible Packaging wprowadza na rynek nowy innowacyjny, wylewany, współwytłaczany materiał do formowania opakowań typu blister - niezwykle obiecującą generację materiałów o nazwie handlowej Polybar.

Zasadniczym składnikiem tego materiału jest cykliczny kopolimer olefinowy (COC cyclic olefin copolymer), czyli absolutnie innowacyjny polimer barierowy. W celu całkowitego zaspokojenia potrzeb rynku, opracowano 3 różne struktury tych materiałów.
Grupa VAW wykazała się nie tylko inwencją, ale również kreatywnym rozwiązaniem, które dzięki swoim zaletom natury ekonomicznej może z łatwością konkurować z materiałami typu PVC/PVDC (folia pvc powlekana polichlorkiem winylidenu).
W porównaniu do materiałów typu PVC/PVDC, nowy produkt firmy VAW ma wiele zalet: jest przyjazny dla środowiska oraz lżejszy jeśli chodzi o gramaturę, co przekłada się na korzyść natury handlowej dla klienta pakującego swoje wyroby.
Materiał Polybar® przeszedł pomyślnie próby na najbardziej znanych typach maszyn formujących i napełniających opakowania typu blister bez konieczności dokonywania modyfikacji ani oprzyrządowań, ani samych maszyn. Fakt ten pozwolił na jego szybkie wprowadzenie na rynek.Grupa VAW zaprojektowała nowe materiały w sposób umożliwiający ich bezpośrednie porównanie z folia PVC/PVDC pod względem barierowości, podatności do przerobu maszynowego oraz przejrzystości struktury, dzięki czemu klient może łatwo zastapić stosowaną dotychczas folię PVC/PVDC materiałem Polybar®.

Ważną informacją jest również fakt, że Grupa VAW jest jedynym światowym dostawcą, oferującym kompletny system opakowaniowy - termoformowalną dolną część opakowania typu blister z materiału Polybar® oraz materiał z nadrukiem do zamykania blistra.

Więcej szczegółowych informacji: atoth@medianet.pl