W styczniu tego roku PolyOne uruchomił instalację do formowania rozdmuchowego butelek i zbiorników dwuwarstwowych. Instalacja znajduje się w Cergy we Francji.

Dzięki tej instalacji PolyOne poszerzył swoje możliwości produkcyjne w Europie o wytwory wielokolorowe i wielowarstwowe. Są one szeroko wykorzystywane przez producentów opakowań.

Nowe maszyny nadają się do formowania butelek z polietylenu oraz polipropylenu. Można stosować w wytwarzanych produktach odpowiednie specjalne pigmenty w zewnętrznej a w wewnętrznej stosować recyklat gorszej jakości. Umożliwia to obniżenie kosztów wytwarzania butelek.

Maszyna jest niezwykle nowoczesna umożliwia bardzo dynamiczne zarządzanie podawanego surowca oraz koloru barwników. Zmiana kalibracji maszyny w celu zmiany grubości ścianki bądź koloru danej partii nie przekracza godziny.

PolyOne Corporation to lider rynku amerykańskiego w branży przetwórstwa tworzyw, ich formowania i barwienia. Roczny zysk tej firmy przekracza 2,2 mld USD.

Źródło: PolyOne
Źródło: ''

Komentarze

  • W Polsce również?

    Ciekawy artykuł. Technologia opakowań wielowarstwowych z zastosowaniem recyklatów jest znana od lat (przynajmniej w produkcji preform i butele PET) aczkolwiek wciąż dość droga... Jednakże interesującą kwestią jest podejście PZH i Sanepidów do kewstii takich opakowań. Przed kilku laty przedstawiciele obu instytucji negatywnie wyrażali sie o dopuszczeniu takowych do kontaktu z żywnością. Ale taka sama była opinia na temat octu, czy alkoholu...