Podczas Salonu Taropak, od 21 do 24 września 2004 r., spółka POLYPACK zaprasza do zapoznania się z ofertą firmy – gamą maszyn POLY i FAST do łączenia opakowań w większe zestawy oraz gamą maszyn PACK, wykonanych w całości ze stali nierdzewnej, do pakowania produktów branży rolno-spożywczej, produktów zdrowotnych i higieny osobistej, chemicznych, przemysłowych.

POLYPACK proponuje rozwiązania standardowe bądź specyficzne, dostosowane do potrzeb klientów w zakresie foliowania folią termokurczliwą, pakowania na tacki zbiorcze, pakowania w skrzynie i opasywania palet.
Dzięki gamie maszyn do pakowania w większe paczki POLY (ze spawem poprzecznym) i FAST (bez spawu poprzecznego) firma stworzyła rozwiązania do pakowania zbiorczego tzw. "bricków" typu "Gable Top" (o spiczastym wierzchołku) z płaską tekturą wkładaną pionowo, która służy jako przekładka pomiędzy poszczególnymi rzędami, co umożliwia zestawianie palet z "packów" aż do 5 warstw, rezygnując tym samym ze stosowania skrzyni czy z tacki dennej i uzyskując minimalny koszt opakowania (folia + płyta tekturowa). Dodatkowo, wstępne nacięcia folii ułatwiają swobodne odpakowanie zafoliowanego zestawu. Gama PACK, na którą składają się maszyny typu Wrap-around do pakowania w zestawy oraz w skrzynie amerykańskie, zostaje wzbogacona o urządzenia do wytwarzania pojemników (PACK Fbae/c) w celu pakowania w wielko-formatowe tace zbiorcze czy całej palety – do pakowania produktów luzem w kartonach czy w butelkach. Ten rodzaj pakowania, doskonale przystosowany do hiper i supermarketów, a także do sprzedaży typu "hard discounter", stosuje się do win i alkoholi, soków owocowych czy wód, których cena jednostkowa bądź objętość opakowania jednostkowego nie uzasadniają pakowania po kilka sztuk w folię lub w karton. Liczne funkcje dostępne dzięki maszynie PACK Fbae/c stanowią gwarancję oszczędności zarówno dla producenta, jak i dla dystrybutora. Kiedy produkt został już zapakowany na palecie, może być wystawiony do sprzedaży u szczytu ciągu regałów, pozwalając w ten sposób uniknąć wykładania na półki i zarządzania zbędnymi opakowaniami. Przy cyklu pracy dochodzącym do 10 pojemników na minutę, maszyna PACK F bae/c pozwala wytwarzać pojemniki sklejone bądź zazębione, przy czym ten ostatni sposób łączenia zwalnia od stosowania kleju.

Firma poszukuje przedstawiciela, który wspierałby wprowadzanie na polski rynek maszyn nowej generacji.

Firma POLYPACK będzie gościć Państwa na Salonie TAROPAK w Poznaniu od 21 do 24 września 2004 r. na stoisku 8, Hala 3.
Źródło: ''