Videojet Technologies Sp. z o.o. to filia światowego producenta atramentowych systemów znakowania. Oferuje nowoczesne i sprawdzone rozwiązania w zakresie znakowania przemysłowego, mając na swoim koncie już ponad 300 000 instalacji systemów znakowania, które dostępne są na całym świecie.

Również w Polsce (4500 instalacji) zajmuje ona pozycję lidera w tym zakresie. W najbliższym czasie swoją bogatą ofertę zaprezentuje na targach Packaging Innovation, jakie odbywać się będą w Warszawie w dniach 14-15 marca br. w halach Expo XXI przy ulicy Prądzyńskiego (stoisko D2).

Systemy znakowania Videojet stosowane są przede wszystkim w przemyśle opakowaniowym, spożywczym, samochodowym, elektronicznym, farmaceutycznym i kosmetycznym, choć właściwie niemal każda branża może skorzystać z naszej oferty – mówi Swapan Chaudhuri, pełniący od kilku miesięcy funkcję country managera w firmie Videojet Technologies Sp. z o.o. - Systemy atramentowe, termotransferowe i laserowe Videojet możemy zastosować wszędzie tam, gdzie zmienne dane muszą szybko i w elastyczny sposób zostać naniesione na produkty na skalę przemysłową.

Sprawdzają się we wszystkich procesach – zarówno produkcyjnych, jak i w obiegu czy dystrybucji. Przydatne są również do identyfikacji oryginalności produktu. Wyniki ostatnich miesięcy pokazują, że nasze systemy odnoszą na tych polach szereg sukcesów. W Polsce obecnie udział Videojet na rynku systemów do znakowania i zadrukowywania produktów kształtuje się na poziomie 30% i naszym zadaniem jest tak zaplanować działania, aby stale wzrastał. Warto podkreślić, że wśród naszych obecnych odbiorców znajduje się większość wiodących krajowych zakładów produkcyjnych z różnych branż, bo znakowanie produktów datami przydatności do spożycia czy numerami seryjnymi lub numerami partii jest niezbędne w zasadzie w każdej branży. Jesteśmy przekonani, że targi Packaging Innowation będą doskonałą okazją, by zapoznać z naszymi rozwiązaniami jeszcze większą grupę klientów dlatego już dziś serdecznie zapraszam na nasze stoisko podczas tej imprezy.

Warto wspomnieć, że aktualną pozycję lidera potwierdza liczba systemów znakowania produktów Videojet na całym świecie, która przekroczyła już 300 000. Tym, co wyróżnia ofertę tego producenta od innych jest przede wszystkim bogata oferta i możliwość jej dostosowania do indywidualnych potrzeb za pomocą innowacyjnych rozwiązań, jakie ta firma oferuje. Należy podkreślić również fakt, że firma Videojet nie jest dystrybutorem urządzeń innych marek, ale tylko systemów Videojet. To z pewnością wyróżnia ją na tle innych konkurujących ze sobą dostawców systemów znakowania produktów i współpracę z nią czyni jeszcze bardziej bezpieczną.
Produkty zindywidualizowane do konkretnych potrzeb.

W bogatej ofercie firmy Videojet znajduje się szereg produktów przeznaczonych do odbiorców z różnych branż. Są wśród nich drukarki atramentowe małego pisma stosowane do znakowania poprzez bezpośrednie nanoszenie zmiennych danych, np. dat ważności lub zmiennych kodów, na małych powierzchniach masowo produkowanych wyrobów. Technologia ta opiera się na atramencie, który natryskiwany jest na produkt z przerwami, co pozwala na tworzenie znaków, grafiki a nawet kodów kreskowych o wysokiej jakości i przy dużej prędkości znakowania.

Kolejna propozycja firmy Videojet to drukarki atramentowe dużego pisma, które znajdują zastosowanie przede wszystkim przy znakowaniu opakowań zbiorczych, takich jak np. kartony. Wykorzystując te urządzenia można na różne powierzchnie nanosić tekst, grafikę i kody kreskowe, używając do tego celu średnich i dużych czcionek. Dla tych systemów wykorzystywane są dwie innowacyjne technologie - metoda „impulse jet” (która została pierwotnie opracowana z myślą o zastosowaniu w biurach, ale poczyniono w tym zakresie tak znaczne postępy, że zaczęto ją z powodzeniem stosować również w przemyśle) oraz metoda zaworowa, która jest najłatwiejsza do wdrożenia z technicznego punktu widzenia.
Laserowe systemy znakujące to inna, równie ciekawa propozycja firmy Videojet. Urządzenia te przychodzą z pomocą wszędzie tam, gdzie znakowanie za pomocą płynnego atramentu może stanowić problem. Systemy te zapewniają czystość stanowiska pracy i znajdują zastosowanie w tych gałęziach przemysłu, które stawiają wysokie wymagania w stosunku do obróbki produktów i opakowań.
Systemy z technologią termotransferową są z kolei optymalnym sposobem znakowania elastycznych powierzchni opakowań. Jest to również metoda bardzo ekonomiczna, eliminująca koszty etykiet. Możliwe staje się tutaj pokrycie prawie całego opakowania (np. folii) nadrukiem, stąd powszechne zastosowanie termotransferowych systemów nadruku Videojet w przemyśle spożywczym.

W ofercie firmy popularne są również aplikatory etykiet, które mają modułową konstrukcję i masywną budowę, co zapewnia elastyczność zastosowania oraz oznacza możliwość ich integracji z istniejącymi na liniach systemami przy zachowaniu maksymalnej wydajności. Wszystkie oferowane systemy są proste w użyciu oraz zdolne do etykietowania nawet nietypowych powierzchni: wypukłych, wklęsłych, narożnych.
Firma Videojet proponuje również przemysłowe systemy graficzne i adresowe które okazują się przydatne w wielu dziedzinach. Umożliwiają bowiem bezkontaktowe nanoszenie tekstów, logo, grafiki oraz kodów kreskowych z dużymi prędkościami. Znajdują zastosowanie w adresowaniu wysyłanych pocztą druków reklamowych, katalogów, czasopism, ulotek oraz druków wysyłanych przez organy administracji, placówki oświatowe oraz urzędy.
Warto wspomnieć, że od stycznia br. firma Videojet wprowadziła do swojej oferty nową usługę – długoterminowy wynajem sprzętu. W jej ramach oferuje 5-letnią, a nie 12 miesięczną jak przy normalnej sprzedaży, gwarancję i pełną obsługę serwisową. Takie rozwiązanie daje bezpieczeństwo, możliwość precyzyjnego planowania kosztów i inwestycji naszym klientom– mówi Swapan Chadhurii. – Ważnym elementem tej propozycji jest stały koszt w złotówkach. Już te kilka miesięcy wyraźnie pokazuje, że taki model współpracy odpowiada wielu firmom, dlatego zapraszamy do skorzystania z tego nowego rozwiązania.
Serwis Videojet gwarancją bezpieczeństwa.

Poza bogatą ofertą firmy Videojet na tle konkurencji wyróżnia ją zespół partnerów handlowych i techników serwisowych, którzy są rozlokowani w całej Polsce. Silny i wykwalifikowany zespół serwisowy jest zawsze pod ręką, a linie telefoniczne wsparcia technicznego działają w Videojet przez okrągłą dobę. Ponadto firma posiada duże zaplecze warsztatowe, magazyn urządzeń i części zamiennych, a także szeroki wybór dostępnych materiałów eksploatacyjnych, co również gwarantuje jej klientom wysoki poziom bezpieczeństwa. Dlatego zachęcamy do spotkania z nami wszystkie firmy zainteresowane naszą ofertą. Podczas wszystkich dni targowych będziemy do Państwa dyspozycji – mówi Swapan Chaudhuri.

Źródło: ''