Trwają porządki w znanej grudziądzkiej fabryce opakowań papierowych. Po zeszłotygodniowym pożarze czas na oszacowanie strat.

Pożar w Schumacher Packaging – trwa liczenie strat

Porządkowanie hali po zniszczeniach dokonanych przez ogień nadal trwa. Przez najbliższe klika dni będzie trwało odtwarzanie tego, co zostało zniszczone w pożarze. Właściciele chcą jak najszybciej uporządkować fabrykę i wznowić produkcję. Straty mogłby być większe, gdyby nie niedawna inwestycja w instalację przeciwpożarową bezpośrednio połączoną ze strażą pożarną.

Pożar wybuchł w hali produkcyjnej w czwartek 09.07.2015 r. około godziny 19.20. W płomieniach stanęła rozdzielnia ze specjalistycznym sprzętem. Z budynku ewakuowano 47 pracowników. Na miejsce pożaru przybyło sześć zastępów strażackich z Grudziądza oraz OSP w Szynychu. Służby musiały pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych ze względu na gęsty dym. Cała akcja trwała niecałe trzy godziny. Wg wstępnej wyceny straty oszacowano na milion złotych, natomiast dzięki szybkiej rekacji strażaków udało się uratować sprzęt warty około 5 milionów złotych. Przyczyny wybuchu pożaru nie zostały jeszcze ustalone.