Firma Pregis Corporation, wiodący międzynarodowy producent i dostawca materiałów oraz rozwiązań opakowaniowych ogłosiła, że przejęła większość udziałów w firmie Petroflax S.A., za około $12.0 milionów w gotówce, łącznie z szacowanymi bezpośrednimi kosztami tego przejęcia. Transakcja została sfinansowana przez własną gotówkę.

Rumuński Petroflax jest wiodącym producentem oraz dystrybutorem produktów z pianki polietylenowej. Firma została założona w 1994 roku, a w 2006 roku przychód roczny wyniósł około $9.0 milionów, według ostatniego sprawozdania, które nie podlegało rewizji przez niezależnego audytora.

„Cieszymy się, że możemy przywitać Petroflax w organizacji Pregis” komentuje Michael McDonnell, Prezydent i CEO Pregis Corporation. „Dzięki temu przejęciu wzmacniamy naszą silną pozycję na rynku opakowań ochronnych w Europie Centralnej, rozszerzamy działalność operacyjną oraz zwiększamy swoje możliwości zaspokajania potrzeb Klientów”.

W Polsce Firma Pregis Sp. z o.o. zdecydowała się zainwestować w nową fabrykę w Tulipan Park Gliwice, nowoczesnym centrum produkcyjno-logistycznym. Odpowiedniej wielkości obiekt będzie doskonale usytuowany – niedaleko strefy ekonomicznej, w pobliżu autostrady A4, która umożliwia bardzo dobrą komunikację ze wszystkimi regionami Polski oraz dostęp do europejskiej sieci transportowej. W bliskim sąsiedztwie planowana jest również budowa autostrady A1. Dodatkowym atutem jest bliskość granicy z Czechami i Słowacją. Inwestycja ta umożliwi bardziej dynamiczny rozwój firmy Pregis w Polsce i Europie Centralnej. Firma zwiększy swoje moce produkcyjne, aby jeszcze lepiej zaspokajać rosnące potrzeby Klientów. Planowane zakończenie inwestycji to pierwszy kwartał 2008 roku.


Wizualizacja nowej Hali w Tulipan Park Gliwice

Pregis Sp. z o.o. jest jedną z czterech dywizji koncernu Pregis Corporation – światowego lidera opakowań ochronnych, spożywczych i konsumenckich. Na rynku polskim Firma istnieje od 1996 roku. Posiada 15 centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Swój dynamiczny rozwój Firma zawdzięcza produkcji folii pęcherzykowej, pianki polietylenowej, kopert ochronnych, nowoczesnych systemów opakowaniowych AirSpeed™ i GeoSpeed™, jak również dystrybucji szerokiej gamy materiałów opakowaniowych. Obszar działalności Firmy to poza Polską inne kraje Europy Centralnej i Wschodniej. W nowej lokalizacji Firma zatrudniać będzie około 200 osób, a jej obroty przekroczą 20 mln Euro.

Pregis Corporation jest wiodącym światowym dostawcą innowacyjnych materiałów opakowaniowych. Ten specjalizujący się w opakowaniach lider rynku obecnie prowadzi swoją działalność operacyjną w 45 lokalizacjach w 18 krajach na świecie. Pregis Corporation jest przedsiębiorstwem zależnym będącym w 100% własnością Pregis Holding II Corporation. W celu uzyskania więcej informacji, odwiedź korporacyjną stronę internetową: www.pregis.com. W Polsce firma działa od 1996 roku, obecnie pod nazwą Pregis Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie: www.pregis.pl.


Źródło: ''