W dniach 14-15 listopada 2005 r. w Print Media Academy w Heidelbergu odbyła się kolejna edycja seminarium pod nazwą Print Media Seminar organizowanego corocznie przez Heidelberger Druckmaschinen AG oraz Heidelberg Polska Sp. z o.o. z myślą o polskich studentach wyższych szkół poligraficznych.

W tegorocznej edycji wzięli udział studenci Instytutu Poligrafii Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Seminarium poświęcone zostało najnowszym technologiom w przemyśle poligraficzno-wydawniczym. Studenci wysłuchali prezentacji na temat maszyn offsetowych, przygotowalni, maszyn introligatorskich, systemu Prinect oraz najnowszych trendów w branży. W Centrum Demonstracyjnym odbyły się pokazy maszyny drukującej Speedmaster SM 74-4-P+L oraz maszyn introligatorskich. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja systemu zsieciowania procesów produkcyjnych Prinect.

Oprócz wykładów goście zapoznali się z przebiegiem prac na liniach produkcyjnych. Na terenie fabryki w Wiesloch k/Heidelbergu oglądali montaż maszyn arkuszowych oraz naświetlarek CtP Suprasetter. Na zakończenie seminarium wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo pożyteczną pomoc naukową w postaci książki prof. Helmuta Kipphana „Handbook of Print Media”.

Źródło: Informacja prasowa Heidelberg Polska Sp. z o.o.
Źródło: ''