RPC Containers Blackburn nadaje nowy wygląd swojej popularnej serii Thor w ramach inicjatywy zmniejszania wagi opakowań. Jednocześnie firma wprowadza do tej serii całkowicie nowa wersję pojemnościową 280 ml, opracowaną specjalnie do produktów rybnych, takich jak rolmopsy i koktajl z krewetek.

Najciekawsza cecha nowej, lekkiej konstrukcji jest wąska krawędź zabezpieczenia gwarancyjnego, która zastąpiła dużo większy rowek stosowany w pierwotnym projekcie. Zachowuje ona skuteczność zabezpieczenia gwarancyjnego, zmniejszając przy tym ilość zużytego materiału i całkowitą wagę opakowania. Nowy projekt nadaje także pojemnikom bardziej nowoczesny wygląd.

Ponadto RPC Blackburn stara się ograniczyć ilość materiału w ściankach pojemnika w takim stopniu, w jakim jest to możliwe bez uszczerbku dla funkcjonalności opakowania.RPC Blackburn testuje obecnie nowy projekt pojemników Thor w wersji 315 ml i 365 ml i będzie stopniowo wprowadzać zmiany we wszystkich rozmiarach tej serii. Ważne jest także to, ze wszystkie przeprojektowane wersje – włącznie z nowa pojemnością 280 ml – będą dostosowane do istniejących linii napełniających, wiec będą mogły być stosowane zamiennie z opakowaniami o standardowej wadze.

Źródło: RPC
Źródło: ''