Georg Utz Polska chce zaopatrzyć swoje produkty w innowacyjny system pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia i promieniowania UV. W tym zakresie producent rozpoczął współpracę z firmą Blulog.

Producent opakowań Georg Utz z polską technologią

Firma odpowiedzialna za technologię termometryczną, zaopatrzy pojemniki i palety Georg Utz Polska w specjalne systemy pomiarowe. Powodem, dla którego producent zdecydował się na współpracę, są problemu, z jakimi na co dzień mierzy się branża logistyczna. Podczas transportu często istotne jest zachowanie odpowiednich warunków, np. stałej temperatury, niezależnej od czynników zewnetrznych. Specjalna technologia ma umożliwić, pojemnikom i paletom z tworzywa sztuczngo od Georg Utz, kontrolę nad temperaturą wewnątrz, a także na zewnatrz opakowania. 


Firma Blulog wytwarza komponenty pozwalajace nie tylko na pomiary temperatury, ale także wilgotności, ciśnienia, promieniowania UV oraz geolokalizację opartą na połączeniu GPS-BTS. System wbudowany w produkty Georg Utz, przekazuje zaszyfrowane dane do przetowrnika za pomocą fal radiowych, które umieszczane są następnie w chmurze. Informacje tam umieszczone mogą być odczytywane dzięki smartfonom z technologią NFC. Poza podstawowymi danymi można tam znaleźć także całą historię tempertatury oraz to, kto, kiedy i gdzie sprawdzał opakowanie. 


Innowacyjne urządznienie posiada kształt niewielkiej karty bankomatowej, a przy tym pozwala na odczyt temperatur sięgających nawet -78,5°C. Takie mozliwości są szczególnie istotne przy transporcie leków do aptek czy też żywności w przypadku zakupów internetowych. Zdarza się, że warunki przechowywania czy transportu powodują naruszenie ich struktury biologicznej i cheminczej. Georg Utz Polska jest jedną z pierwszych firm z branży logistycznej na polskim rynku, która chce wykorzystać tak innowacyjną technologię. Obecnie marka jest na etapie wprowadzania rozwiązania do niektórych ze swoich produktów. 

Źródło: Georg Utz