Wśród produktów Rajapack nagrodzonych w konkursie Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2015 znalazła się linia ekologicznych materiałów.

Produkty Rajapack z nagrodą za ekologiczne podejście

Specjalną nagrodę w kategorii EKO-HOT zdobyły: wypełniacz FLOPak GREEN oraz kątowniki tekturowe i drewniane mini palety INKA. Konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo ma propagować proekologiczne podejście do biznesu za pomocą dobrych praktyk i rozwiązań technologicznych. Nagradzane produkty mogą znaleźć się w kategorii EKO-HIT Produkt, EKO-HIT Usługa oraz EKO-KICZ – wskazujący działania niekorzystne dla środowiska. 

 

Nagrodzone produkty zawdzięczają zdobyte tytuły internautom. To konsumenci zgłaszali przez stronę internetową swoich kandydatów. Rywalizacja toczyła się w zakresie proekologicznego charakteru towarów. Zgłoszone w ten sposób firmy trafiły pod obrady Międzynarodowej Kapituły Konkursu, która wybrała 6 zwycięzców. W tegorocznych obradach Rajapack zyskała specjalne wyróżnienie w kategorii EKO-HIT Produkt. Tym samym linia produktów ekologicznych zdobyła uznanie nie tylko konsumentów, ale także ekspertów z branży.

 

Cała linia tych produktów Rajapack wykonana została w 100% z surowców odnawialnych, pochodzących przynajmniej częściowo z materiałów powtórnie przetworzonych. Grupa RAJA chce przekonać firmy z nią współpracujące do ekologicznego podejścia i działania zgodnego z odpowiedzialnością społeczną. Firma podejmuje wiele inicjatyw związanych z ekologicznym tematem, m. in. "Kobieta i Środowisko". W jej ramach, wszystkie filie przez 6 miesięcy przekazywały część zysków z każdorazowej sprzedaży ekologicznych produktów na rzecz 5 stowarzyszeń wspierających kobiety mieszkające w Indiach, Togo, Mozambiku, na Kubie i Mjanmie. Udało się zgromadzić 420 000 €.

 

Organizowany przez firmę Eko Cykl Organizację Odzysku Opakowań S.A. konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo odbył się w Łodzi. Wydarzenie uwieńczyło dwudniową VI Międzynarodową Konferencję Logistyka Odzysku, której tematem przewodnim był: „Odzysk i recycling odpadów opakowaniowych w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i organizacyjne”. Dotychaczas wśród laureatów znaleźli się Polpharma, Tchibo czy DPD Polska.

 

Dowiedz się więcej