Nowe studio graficzne w drukarni ORION tworzą profesjonaliści kontrolujący cały proces powstawania etykiety. Projektują zgodnie z możliwościami technologicznymi, przygotowują do druku, tworzą matryce, monitorują produkcje. Nic więc dziwnego, że ORION dostarcza produkt najwyższej jakości.

Profesjonalne projektowanie etykiet
Etykiety pełnią przede wszystkim rolę marketingową – muszą przekonać konsumenta, że kupuje produkt wyjątkowy, estetyczny i o wysokiej jakości. Szczególnie na rynku dóbr szybko zbywalnych dobre opakowanie, a w tym odpowiednio zaprojektowana etykieta pomagają odnieść sukces. Jednak nie każde studio graficzne specjalizuje się w tej dziedzinie. Warto skorzystać z usług fachowców, którzy nie tylko wiedzą jak komunikować się z klientem, ale również zdają sobie sprawę z możliwości produkcyjnych drukarni i podążają za branżowymi trendami.

Potencjał i odpowiedzialność
Studio graficzne ORIONA ma duże doświadczenie w kreacji graficznej i komunikacji marketingowej. – Każda etykieta projektowana jest w taki sposób, aby zrealizować oczekiwania klienta i optymalnie wykorzystać możliwości technologiczne drukarni – przybliża charakter swojej pracy Andrzej Krzyśków, kierownik studia. Nie tylko grafika jest ważna. Trzeba zaplanować zdobienia: złocenie, tłoczenie, różne typy lakierowania, zdecydować o użyciu papieru, farb lub specjalnych surowców np. magnesowanych lub hologramowych. Można również wykorzystać ultra przezroczyste folie pozwalające osiągnąć efekt nadruku wprost na opakowaniu. – Już w fazie projektowania sugerujemy z jakich materiałów zostanie wykonana etykieta, podpowiadamy jak je dobrać nie tylko ze względu na ich dekoracyjność, ale i funkcjonalność – podkreśla Krzyśków. – Dla niektórych to naprawdę ważne, np. producenci artykułów spożywczych muszą używać farb i lakierów bezpiecznych w kontakcie z żywnością, tym którzy szukają pro-ekologicznych rozwiązań, proponujemy materiały umożliwiające 100 % recykling.

DTP
Przygotowanie materiałów do wydruku zaczyna się od obróbki elementów graficznych. Studio w drukarni ORION zapewnia najnowocześniejsze stacje graficzne wraz z profesjonalnym, na bieżąco aktualizowanym oprogramowaniem do projektowania i montażu. Efektem końcowym jest projekt w formie elektronicznej lub wydruk cyfrowy w postaci proof’a, który jest przedstawiany klientowi do akceptacji.

CTP
Zwieńczeniem procesu projektowania jest przygotowanie form drukowych. W profesjonalnej przygotowalni w ORIONIE matryce wykonywane są na sprzęcie firmy KODAK-Thermoflex, wyposażonym w nowoczesny system CREO. Pozwala on uzyskać na matrycy foto polimerowej perfekcyjny obraz w doskonałej, powtarzalnej jakości. Pozostałe urządzenia z linii technologicznej CTP służące do obróbki końcowej matryc, to maszyny firmy FLINT Group: Nyloflex Combi F I Super, Nyloflex Combi F III. Uzupełnieniem jest zestaw urządzeń do kontroli jakości gotowych form poligraficznych oraz do kontroli kolorystycznej gotowego wydruku z maszyny. Urządzenia te służą również do tworzenia profili kolorystycznych i ich korygowania.
Następnie pracownicy studia graficznego ORION monitorują również proces produkcji. Znając projekt i życzenia klientów weryfikują końcowy efekt. Do klienta trafiają zawsze najwyższej jakości etykiety. Pełna oferta nowego studia graficznego ORION na www.orion.wroc.pl.