Kolejne sieci handlowe deklarują wprowadzenie do sprzedaży zestawów wykrywających przeciwciała SARS-CoV-2, jak i samego wirusa. Budzi to wiele pytań o ich jakość, a także skuteczność w zakresie bezpieczeństwa ochrony produktu, jak i samego opakowania. Dzięki poznańskiemu producentowi na rynku są już jednak dostępne zestawy testowe na Covid-19 wyposażone w pochodzące z recyklingu tacki, które posiadają wzmocnioną konstrukcję i zapewniają nie tylko profesjonalną ochronę komponentów, ale też gwarantują optymalną funkcjonalność dla użytkownika.

Pojawienie się w sieci dyskontów zestawów wykrywających przeciwciała SARS-CoV-2 oraz deklaracje kolejnych marek o ich wprowadzeniu do sprzedaży, wywołało sporą dyskusję wśród specjalistów i diagnostów odnośnie jakości oraz skuteczności tych testów, a także umiejętności ich wykonywania. Wszyscy są zgodni, że testy muszą być wysokiej klasy, aby spełniały swoją funkcje i były wiarygodne. Takie właśnie cechy posiadają zestawy testowe IVD (In Vitro Diagnostic – przeznaczone do diagnostyki in vitro) z profesjonalnymi tackami produkowanymi przez TEQ na zamówienie. Firma ta ma udokumentowane doświadczenie w zakresie dostaw funkcjonalnych opakowań dla dużych przedsiębiorstw medycznych i farmaceutycznych. Wszystkie bowiem jej materiały i konstrukcje są  zgodne z normami ISO 9001 i 13485, ISO 11607 oraz podlegają sterylizacji: parą wodną, ETO, a także z promieniowaniem (Gamma i E-Beam) i pochodzą z najnowocześniejszych pomieszczeń czystych (klasy 7 i 8) zlokalizowanych w Poznaniu i w Hucknall (w Wielkiej Brytanii).

Termoformowane tacki można w prosty sposób przygotować do wysyłki, a także wytłaczać na nich zwięzłe instrukcje, referencje produktów i kody. Oferują one również doskonałą czytelność, także dla osób niewidzących, ponieważ można na nich umieszczać opisy w języku Brailla. Zapewniają też zwiększoną ochronę komponentów. Zaletami tacek TEQ produkowanych dla zestawów testowych Covid-19 są również: dokładnie określone miejsca dla poszczególnych składników zestawu umieszczanych w ramach powtarzalnych operacji; zwiększenie skuteczności i wydajności pakietu poprzez łatwiejszą identyfikację brakujących elementów;  obniżenie kosztów pracy dzięki zastosowaniu automatycznych linii oraz duży potencjał przyspieszenia tempa montażu i całego procesu pakowania.

 „TEQ wspiera swoich klientów nie tylko w fazie rozwoju produktu, ale przez cały cykl jego funkcjonowania. Tacka termoformowana jest łatwa w użyciu i oferuje wysoki stopień funkcjonalności umożliwiając szybkie wprowadzenie produktu na rynek” – mówi Anne-Sophie Belamine, dyrektor sprzedaży TEQ na Europę. „Ma to szczególne znaczenie w obecnym czasie, kiedy produkcja zestawów testowych na Covid-19 przeznaczonych do diagnostyki in vitro stale rośnie, a same testy stają się coraz bardziej powszechne”.

Warto dodać, że wprowadzone na rynek zestawy testowe TEQ są również dostępne w opcji z tworzywa wykorzystującego plastik pochodzący i nadający się do recyklingu. Zawierają również włókna z certyfikatem FSC, które można poddać recyklingowi wraz ze zmieszanym papierem. TEQ, jest bowiem jedną z pierwszych firm opakowaniowych, która przyjęła wytyczne światowej organizacji Healthcare Plastics Recycling Council (HPRC - Rada ds. Recyklingu Tworzyw Sztucznych w Opiece Zdrowotnej) dotyczące recyklingu przy projektowaniu opakowań medycznych. W tym roku Sonoco Healthcare Packaging, która wraz z firmą TEQ jest częścią Sonoco, stało się członkiem tej organizacji. „Sonoco, jako członek HPRC, pomoże nam realizować naszą wizję gospodarki, w której wszystkie tworzywa sztuczne stosowane w medycynie są bezpiecznie, efektywnie poddawane recyklingowi i traktowane  jako zasób. Ponadto wiedza z pierwszej ręki w zakresie opracowywania nadających się do recyklingu sterylnych systemów barier dla branży medycznej bezpośrednio przyczynia się do rozwoju naszych prac projektowych” - mówi Peylina Chu, dyrektor wykonawczy HPRC. „Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój było głównym motorem rozwoju wielu naszych produktów” - mówi Todd McDonald, dyrektor globalny ds. Sprzedaży i marketingu w TEQ. „W rozwiązaniach przeznaczonych dla opieki medycznej plastik ze względu na bezpieczeństwo pacjentów jest bardzo często najlepszym rozwiązaniem. Zdajemy sobie sprawę, że możliwość recyklingu jest krytyczną cechą projektu, której nie można przeoczyć. Trwałość i ratowanie życia nie wykluczają się wzajemnie. Z niecierpliwością czekam na współpracę z HPRC w celu poprawy możliwości recyklingu produktów z tworzyw sztucznych i opakowań w służbie zdrowia”.