Firma Sealed Air – jeden z największych na świecie producentów opakowań – uruchomiła kompleksowy serwis opakowaniowy ‘one stop’ umożliwiający klientom szybsze, efektywniejsze i oszczędniejsze pakowanie swoich produktów. Najważniejszą cechą nowego systemu jest dostępność wszystkich elementów usługi – maszyn, technologii, materiałów – w jednym miejscu, u jednego dostawcy.

Odbiorca – producent zabawek, mebli, artykułów biurowych, mrożonek oraz praktycznie dowolna firma działająca na rynku FMCG – w ramach usługi „one stop” otrzymuje materiały opakowaniowe, odpowiednio dobrane maszyny pakujące oraz niezbędne wsparcie i wiedzę techniczną. Lokalni przedstawiciele oraz zespoły techniczne Sealed Air dbają również o właściwą instalację i działanie sprzętu, przeprowadzając szkolenia w zakresie jego obsługi i oferując serwis w trakcie jego użytkowania. - Wprowadziliśmy rozwiązanie optymalne, które pomaga uniknąć trudności związanych z doborem i nastawami maszyny oraz doborem materiału opakowaniowego – mówi Sławomir Kwiatkowski, regionalny menedżer sprzedaży Sealed Air w Europie Północnej i Centralnej – Klient ma pewność, że otrzymuje właściwe rozwiązanie – dodaje.

Serwis opakowaniowy „one stop” został wdrożony przez fimrę Sealed Air w Polsce, we Włoszech, Francji oraz w Niemczech, krajach Beneluxu i na rynkach Europy środkowo-wschodniej. Odbiorcy mają dostęp do jednorodnej technologii, bez względu na zakres swojego działania w Europie. Obsługa techniczna serwisu dla klientów, w zakresie pakowania termokurczliwego, wspierana jest przez dwa centra sprzętu systemowego Sealed Air: w Szwajcarii (CSC) i w Anglii (UK Bradford).

Wprowadzenie usługi „one stop” oznacza, że Sealed Air nie tylko dostarcza kompletną technologię pakowania, ale oferuje również własny, kompetentny serwis. Wszystko to ma bezpośredni wpływ na poprawę efektywności działalności klientów, zarówno produkcyjnej jak i dystrybucyjnej. Dostawca opakowań, obok firm logistycznych i spedycyjnych, staje się w ten sposób kluczowym ogniwem we współczesnym łańcuchu dostaw.

Firma Sealed Air jest właścicielem marki Cryovac®, pod którą oferowane są min. folie o wysokich parametrach przejrzystości, które znacząco poprawiają ekspozycje pakowanych produktów.

Najważniejsze informacje:

· Sealed Air jest globalnym liderem rynku zaawansowanych technologii opakowań ochronnych i specjalistycznych, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dla konsumentów indywidualnych. W zasięgu sieci handlowej Sealed Air pozostaje niemal 80% światowej populacji.

· Produkty oferowane przez Sealed Air to między innymi folie termokurczliwe Cryovac® i Opti®, rozwiązania typu easy open oraz maszyny pakujące Shanklin®.

· Materiały oraz systemy do pakowania świeżej żywności, oferowane pod marką Cryovac®, umożliwiają bezpieczną i wydajną dystrybucję łatwo psujących się produktów spożywczych. Materiały te obejmują opakowania z folii termokurczliwej oraz worki, laminaty bez właściwości obkurczania oraz maszyny pakujące.

· Termokurczliwe materiały opakowaniowe są szeroko stosowane tam, gdzie szczególnie liczy się zabezpieczenie produktu i jego doskonały wygląd. Ich oferta obejmuje marki folii termokurczliwych Cryovac® i Opti®.

· Rozwiązania Sealed Air chronią i zabezpieczają produkty klientów poza magazynami i w trakcie transportu oraz w caymo łańcuchu dystrybucji.

· Sealed Air inwestuje w prowadzenie badań umożliwiających rozwój śwaitowej technologii opakowań.

Źródło: Sealed Air
Źródło: ''