Strukturalne projektowanie w branży produkcji opakowań z tektury falistej w Polsce – zupełnie odmiennie niż na świecie – przez wiele lat tkwiło nierozerwalnie w szeregach działów R&D należących do producentów opakowań. Sytuacja do pewnego stopnia wygodna dla producentów, niekoniecznie była optymalna dla klientów. Pomimo, że usługę projektu otrzymywali gratis – korzyść była wyłącznie pozorna. W połączeniu z „wygodnym” dla producenta projektem otrzymywali niekoniecznie najbardziej optymalne dla siebie opakowanie. Wspomniana wygoda dotyczyła oczywiście projektu dobranego pod kątem parku maszynowego producenta opakowań, niestety często nie mając nic wspólnego z korzyścią dla klienta.

Projektowanie opakowań - światowe trendy zawitały do Polski. Poznaj korzyści współpracy z agencją projektową POSkładani.pl!

Na szczęście trendy zmieniły się - czego przykładem jest firma POSkładani.pl. Niezależna agencja projektowania strukturalnego opakowań z tektury falistej udowadnia, że można połączyć interesy zarówno producentów opakowań jak i ich nabywców.

Producenci zyskali niesamowitą wręcz elastyczność. Korzystając z zewnętrznych agencji projektowych mogą nareszcie przestać martwić się o to skąd wziąć wykwalifikowanych pracowników, jak ich utrzymać i zatrzymać. Realia rynku są nieubłagane – dramatycznie brakuje specjalistów ds. projektowania opakowań i doświadczonych konstruktorów. Korzystanie z usług zewnętrznej agencji projektowej jest rozwiązaniem wprost idealnym. Pozwala pozbyć się najbardziej żmudnego procesu – uzgadnianie szczegółów projektów, ich modyfikacje i akceptacje potrafią trwać tygodniami, wymagają nierzadko zaangażowania kilku osób, ich czasu i uwagi. W rozliczeniu końcowym wyraźnie widać więc korzyść finansową, tym bardziej, że warunki współpracy mogą obejmować całkowite przekazanie obowiązków lub wsparcie doraźne w okresie większego zapotrzebowania na usługi projektowo – doradcze.

Klienci zyskali zdecydowanie najwięcej. Od małych firm, które w końcu mogą poczuć, że ich zapytanie nie czeka w kolejce aż więksi klienci zdobędą czego potrzebują, po największych rynkowych gigantów, których działy marketingu, rozwoju i zakupów zyskały partnerów, by w końcu wykorzystać w pełni potencjał wszelkich pomysłów bez piętrzących się problemów i ograniczeń.

Kolejnym atutem współpracy z niezależną agencją projektową jest możliwość skorzystania z usług w zakresie optymalizacji kosztowych opakowań. Agencja POSkładani.pl oferuje swoim klientom kompleksowe audyty obejmujące przegląd używanych opakowań, stworzenie spójnej dokumentacji na potrzeby ewentualnych przetargów oraz propozycje optymalizacji materiałowej bazujące na analizie wytrzymałościowej i zmianach konstrukcyjnych poprawiających efektywność procesów pakowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma może zaproponować rozwiązania dające wymierne korzyści.

Outsourcing usług projektowania strukturalnego okazał się kluczem do przewagi konkurencyjnej zapewniając spokój i wygodę wszystkim uczestnikom rynku branży opakowaniowej.

 

Dowiedz się więcej o POSkładani.pl

 

Autor:
Anna Nowak
Business development manager w firmie POSkładani.pl

POSkladani.pl