Studio DN Design Group, jedna z wiodących firm zajmujących się wizualną tożsamością marki na polskim rynku, wdrożyła nowatorski sposób prototypowania opakowań. Pozwala on na poznanie opinii konsumentów o nowym opakowaniu jeszcze na etapie jego projektowania.

Dzięki metodzie prototypingu wstępne projekty opakowań mogą być przedstawiane w formie makiet do złudzenia przypominających oryginalne opakowanie. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia badania projektów oraz sposobu prezentacji osobom decyzyjnym.

Opakowanie prototypowe powstaje w bardzo niskim nakładzie dla potrzeb badań marketingowych Klienta. Możliwe jest wyprodukowanie nawet 1 egzemplarza opakowania, bez względu na jego rodzaj – czy to będzie saszetka, etykieta na butelkę, karton, czy też kubek.

- Teraz można mieć nawet jedno opakowanie, a po jego udanym przetestowaniu pomnożyć je w tysiące – mówi Joanna Roszkowska, Prezes Zarządu Studio DN. – Dzięki łudzącemu podobieństwu testowanie prototypu jest bardzo wiarygodne i ułatwia podejmowanie właściwych decyzji.

Możliwe jest wykonanie makiet typu sleev (butelki, kubki), etykiet metalizowanych (platynki, druk na srebrze, złocie), toreb foliowych (druk rotograwiurowy, flexo), itp. Metoda ta jest połączeniem możliwości nowoczesnych biurowych urządzeń drukujących z wieloletnią wiedzą i praktyką z zakresu technik druku. Obecne możliwości prototypowania to druk na materiałach transparentnych, druk na specjalnych materiałach nakładowych (papiery), foliach metalizowanych, w efekcie Now Label Look. Symulacja druku obejmuje również zdobienia typu złoto i srebro offsetowe, hot stamping (srebro, złoto, kolorowe folie metalizowane).

Studio DN zastosowało prototyping m.in. przy wprowadzaniu nowych opakowań produktów Bakomy – seria „Twist”. Dzięki temu możliwe było przygotowanie reklam telewizyjnych jeszcze przed wyprodukowaniem opakowań, przyśpieszając produkcję spotu o 6 tygodni.

Wprowadzeniu prototypingu towarzyszy akcja mailingowa skierowana do klientów, którzy otrzymują dla porównania opakowanie oryginalne i prototypowe jednego z produktów.
Firma projektowo-konsultingowa Studio DN Design Group działa na polskim rynku od 14 lat.
Oferuje kompleksową obsługę firm w zakresie wizualnej tożsamości marki oraz projektowania opakowań od projektów graficznych po zawansowane projektowanie wzornicze oraz materiały wspomagające promocję produktu w punkcie sprzedaży.
Źródło: ''

Komentarze

  • To ciekawa sprawa i....

    Takie drukarki 3D, to bardzo ciekawa sprawa. Ma to już kilkanaście firm w Polsce oraz politechniki. Ceny stają się dzięki temu BARDZIEJ KONKURENCYJNE !!!!!