Troska o środowisko naturalne jest ważnym elementem polityki CSR, na który zwracają uwagę konsumenci. Program Przejrzysta Kropla d2w to dobry przykład zarządzania jakością ekologicznych produktów z tworzyw sztucznych ulegających oksy-biodegradacji.

Przejrzysta Kropla d2w elementem polityki CSR*
Proekologiczne trendy

Opakowania ekologiczne to przede wszystkim doskonała propozycja dla firm dbających o odpowiedzialność społeczną biznesu. Pozytywny wpływ ekologicznych opakowań na postrzeganie marki doceniło już wiele zagranicznych firm. Również polscy producenci opakowań uwzględnili ekologiczne potrzeby konsumentów i wprowadzają na rynek nowoczesne opakowania przyjazne środowisku. Doskonale sprawdzają się one między innymi w branży FMCG. Opakowania produktów szybkorotujących są w większości przypadków jednorazowe i po otwarciu lub zużyciu produktu stają się szkodliwym odpadem zalegającym w środowisku. Potwierdzeniem trendu proekologicznego w branży opakowaniowej jest tematyka sympozjum „Eko Packaging”, zorganizowanego w Warszawie w dniach 23-24 czerwca 2010, podczas którego omówione zostały metody tworzenia ekologicznego przekazu poprzez opakowania. Specjaliści wyjaśnili także jak działania proekologiczne mogą przyczynić się do budowy przewagi konkurencyjnej firmy.

Nowości w branży produktów oksy-biodegradowalnych

Przykładami materiałów stosowanych do produkcji opakowań ekologicznych są oksy-biodegradowalne tworzywa sztuczne z dodatkiem d2w. Podczas tegorocznych targów Plastpol, dystrybutor dodatku d2w® , firma Ecoplastic Technologies, zaprezentowała gamę przyjaznych środowisku opakowań skierowanych do różnych branż. W ofercie znalazły się oksy-biodegradowalne wiaderka na farby firmy Cheko, butelki na produkty mleczne firmy Pakko oraz opakowania na kosmetyki wyprodukowane przez Heinz Plastics Polska. Są to pierwsze tego typu produkty w Polsce.
Nowoczesna technologia oksy-biodegradacji powoduje przyspieszony rozkład plastiku. Dzięki temu, bez ponoszenia ryzyka utraty wizerunku marki proekologicznej, firmy mogą w pełni korzystać z możliwości jakie dają wyroby z tworzyw sztucznych. Wprowadzając opakowania ekologiczne z d2w firmy mają szansę na rozwój w zgodzie ze środowiskiem i wyróżnienie oferty na tle produktów konkurencyjnych. Ekologiczne opakowanie z d2w mają bardzo szerokie zastosowanie. Praktycznie każde opakowanie wykonane z poliolefin może stać się przyjazne dla środowiska.

* CSR - społeczna odpowiedzialność biznesu, koncepcja według której przedsiębiorstwa w swojej działalności dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska.