Przenośna drukarka etykiet Datamax-O'Neil RL4 do pracy w niesprzyjających warunkach trafiła do oferty RRC Poland. Na polskim rynku popyt na tego typu urządzenia od dawna utrzymuje się na wysokim poziomie. Szacuje się, że w latach 2009-2010 producenci i dystrybutorzy odnotowali kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży.

Przenośna drukarka Datamax-O
Czterocalowa termiczna drukarka etykiet RL4 sprawdzi się między innymi w firmach produkcyjnych, transportowych i logistycznych. Urządzenie przeszło szereg rygorystycznych testów. Według zapewnień producenta, produkt wytrzymuje wielokrotny upadek na betonowe podłoże z wysokości 1.8m Drukarka funkcjonuje prawidłowo nawet w ekstremalnych temperaturach. Została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik mógł wymienić rolkę na nową za pomocą tylko jednej ręki.

- To nie jedyna wygoda związana z zastosowaniem przenośnego modelu RL4. W wielu magazynach pracownicy pokonują długie trasy pomiędzy regałami a biurkiem, na którym stoi stacjonarna drukarka etykiet. To powoduje stratę czasu i przyczynia się do błędów. W przypadku drukarki przenośnej, etykiety są drukowane bezpośrednio przy znakowanych produktach, więc o takich kłopotach, jak na przykład pomylenie etykiet, nie ma mowy - mówi Paweł Rybarczyk, Product Manager Datamax O'Neil w RRC Poland.

Drukarka Datamax-O'Neil RL4 jest kompatybilna z popularnymi systemami SAP i Oracle do zarządzania magazynem (Warehouse Management System). Wymiana danych pomiędzy urządzeniem a aplikacją odbywa się za pomocą łączności bezprzewodowej 802.11 a/b/g z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na poziomie protokołu WPA oraz WPA2. Opcjonalnie model może być także wyposażony w moduł łączności Bluetooth. Drukarkę etykiet RL4 można dla wygody przymocować bezpośrednio do wózka widłowego za pomocą specjalnego uchwytu oraz podłączyć zasilanie z akumulatora.

Czas pracy na baterii wynosi 16 godzin bez względu na środowisko (temperaturę, łączność bezprzewodowa etc.). Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 945 EUR. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

Datamax O’Neil specjalizuje się w produkcji stacjonarnych i przenośnych drukarek etykiet. Urządzenia wytwarzane przez firmę znajdują zastosowanie w środowisku przemysłowym, handlu detalicznym, rynku motoryzacyjnym, a także ochronie zdrowia. W ofercie producenta są m.in. drukarki stacjonarne klasy E, M, I, H, MP oraz kilkanaście należących do grupy przenośnych. Firma słynie też z wytwarzania wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych.


Źródło: ''