Linia przenośników Piab przeznaczona dla produktów spożywczych oraz farmaceutycznych jest już dostępna z funkcją Wet-In-Place (WIP).

Przenośniki Piab - piFLOW®p - z funkcją WIP!

Wyposażenie popularnego przenośnika próżniowego piFLOW®p w dodatkową funkcję Wet-In-Place (WIP) zapewnia bezpieczniejsze środowisko pracy w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Dysze natryskowe WIP można dodać do nowych oraz istniejących systemów transportowych piFLOW®p, bądź je zmodernizować.

Woda rozpylana przez dysze WIP zwilża pył z żywności lub materiałów farmaceutycznych pozostałych w przenośniku, zatrzymując go przed wydostaniem się na zewnątrz - do powietrza, gdzie mógłby być wdychany przez personel podczas prac konserwacyjnych lub procedur czyszczenia. Dysze rozpylające zwilżając pozostający w urządzeniu potencjalnie szkodliwy pył, umożliwiają jego bezpieczne usunięcie.

Aby móc uzyskać maksymalną wydajność i pokrycie jak największej powierzchni materiału, każdy moduł WIP może wykorzystywać do trzech dysz rozpylających. Modułowa konstrukcja przenośnika piFLOW®p umożliwia prostą modernizację o jednostki WIP. Sterylne filtry Piab Ultra Low Penetration Air (ULPA, klasa U15-17) zapewniają lepszą filtrację niż filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA) oraz są oferowane jako wyposażenie standardowe dla piFLOW®p.

Przenośnik piFLOW®p do materiałów sypkich jest idealnie dopasowany do surowych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Urządzenia wykonane są z materiałów, które są zgodne z najnowszymi standardami, dzięki czemu przenośniki Piab mogą być używane do bezpiecznego transportu dużych ilości proszków czy materiałów sypkich, a ich zaawansowana technologia gwarantuje transport bez segregacji przenoszonego produktu. Maksymalizacja bezpieczeństwa personelu fabryki zapewniona jest dzięki konstrukcji piFLOW®p, który dostępny jest z certyfikatem ATEX dla pyłu i gazu. Wszystkie elementy przenośnika z tworzywa sztucznego lub gumy, w tym filtry i uszczelnienia wykonane są z antystatycznego kauczuku nitrylowego (NBR).

 

Dowiedz się więcej o Piab

 

Źródło: Piab