Unieruchomienie towaru to podstawa na każdym etapie łańcucha dostaw. Przesyłka perfekcyjnie zabezpieczona to dla dostawcy gwarancja zminimalizowania ryzyka reklamacji, a dla klienta końcowego - znak wiarygodności przedsiębiorstwa. Eksperci RAJAPACK radzą, w jakie maszyny do wytwarzania wypełniaczy warto zainwestować.

Przesyłka zawsze zabezpieczona. Przegląd maszyn do wytwarzania wypełniaczy powietrznych, papierowych i piankowych

Uszkodzony produkt rzutuje zarówno na reputację firmy transportowej, jak i marki producenta. Raz utracone zaufanie trudno jest później odbudować. Ryzyko jest tym większe, im wyższa wartość towaru. Biorąc pod uwagę, że w Polsce coraz chętniej kupuje się w sieci sprzęt RTV i AGD, a także zamawia się usługi przewozu samochodów oraz ciężkiego sprzętu, warto przyjrzeć się temu, czy przesyłki w firmie są właściwie zabezpieczone. 

 

Wypełniacz - niezbędne minimum

Puste przestrzenie w kartonach i ruchomy ładunek to główna przyczyna wszelkiego rodzaju uszkodzeń.

– "Wysokiej jakości wypełnienie to niezbędne minimum, a zarazem najefektywniejszy sposób zabezpieczenia przesyłek – mówi Agata Wójcik, E-commerce manager w RAJAPACK Polska. – Proponowana przez nas oferta urządzeń do wytwarzania wypełniaczy pozwala wyposażyć każdą linię produkcyjną lub magazyn i dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb klienta. Systemy są kompaktowe i ergonomiczne, zatem mogą być swobodnie przenoszone i umieszczane na dowolnym stanowisku pracy. Co istotne, urządzenia gwarantują również oszczędność czasu. Najszybsze produkują nawet 1,4 m wypełnienia na sekundę."

W zależności od rodzaju przesyłanego asortymentu wyróżnić można wypełnienia papierowe – tradycyjne lub maty, wypełniacze powietrzne – poduszki lub maty bąbelkowe, a także poduszki piankowe.

– "Warto pamiętać o wizerunkowym potencjale wypełniaczy. Dopasowana kolorystyka czy ekologiczne materiały to elementy doceniane przez klientów i wpływające na budowanie ich pozytywnego doświadczenia. Specjalnie z myślą o e-commerce wprowadziliśmy urządzenie Geami WrapPak®, które pozwala na eleganckie i innowacyjne zabezpieczenie produktów, ponieważ produkowany przez nie wypełniacz składa się z kolorowej bibuły i warstwy papieru kraft o strukturze plastra miodu, idealnie dopasowującego się do produktów. Jedynie zaangażowany konsument powróci do e-sklepu, warto zatem zadbać o detale" – mówi Agata Wójcik.

 

Wyścig z produkcją

Urządzenia do produkcji wypełniaczy papierowych i powietrznych są zróżnicowane pod względem szybkości pracy. Dla przykładu Fill-Air® Rocket™ produkuje 9000 poduszek powietrznych na godzinę. Z kolei Fillpak®TT Cutter w ciągu sekundy jest w stanie stworzyć 1,4m wypełnienia papierowego. Aby wybrać optymalne rozwiązanie warto przetestować system rekomendowany przez specjalistę.

– "Modele z gamy RAJASYSTEM są udostępniane przedsiębiorcom na miesiąc darmowych testów. Eksperci RAJAPACK przeprowadzają zarówno instalację, jak i szkolenie dla pracowników oraz oferują serwis posprzedażowy urządzenia" – wyjaśnia Agata Wójcik, E-commerce manager w RAJAPACK Polska.

Poprawa bezpieczeństwa przesyłek nie musi być długotrwałym procesem opartym na metodzie prób i błędów. 

 

Zobacz pełną ofertę urządzeń do produkcji wypełniaczy

 

Źródło: RAJAPACK