Na targach Taropak 2010 pod hasłem „…podwójna krawędź - podwójna siła!“ firma DUO PLAST AG zaprezentowała folię DDK jako przyszłościową innowację na rynku folii stretch. Innowacyjna folia została już wyróżniona 'Niemiecką Nagrodą Opakowań'.

Przyszłościowe zabezpieczenie ładunku folią DDK
Jako kompetentny, niemiecki producent folii wydmuchiwanych firma DUO PLAST stworzyła folię DDK. Szczególną cechą tej chronionej patentem folii jest jej podwójna grubość w obszarze krawędzi (np. folia o grubości 15 µm posiada brzegi o grubości 30 µm). To zapobiega rozdzieraniu się folii, do którego w ponad 90% przypadków dochodzi na krawędziach.

Istotą działania folii jest jednak struktura siatki, jaką wytwarzają podwójne krawędzie przy owijaniu, zapewniająca znacznie większą stabilność palet. Ponadto wzmocnienie krawędzi sprawia, że folia nie wpija się zbyt mocno w ładunek, co zapewnia stabilne połączenie palety z pakowanym towarem, zwłaszcza w krytycznym miejscu u podstawy palet. Dzięki temu folia DDK w nieznany dotąd sposób przyczynia się do zwiększenia stabilności palet i kreuje nowy trend w zabezpieczaniu ładunków.

Oprócz tego nowa folia DDK ma jeszcze wiele innych zalet. Niewielki, równomierny na całej rolce opór przy odwijaniu ułatwia obróbkę, obniża poziom hałasu i zmniejsza niepożądane rozciąganie mechaniczne. Znacznie większa odporność na zrywanie i lepsze maksymalne rozciągnięcie folii DDK umożliwiają bezproblemowe zastosowanie na w pełni automatycznych urządzeniach.

Istotą folii DDK jest fakt, że stwarza ona użytkownikom zupełnie nowe możliwości. Udoskonalony sposób redukcji grubości folii i jej większa rozciągliwość gwarantują znaczne oszczędności materiału. Przy zastosowaniu folii DDK redukcja zużycia materiału o ponad 30 – 35% nie należy do rzadkości. Dzięki temu w rezultacie uzyskujemy niższe koszty pakowania i mniejsze nakłady na utylizację. Oszczędzanie zasobów i ochrona środowiska to dalsze korzyści z tej wyjątkowej, innowacyjnej folii.

O firmie DUO PLAST…
Firma DUO PLAST uważana jest za wiodącego, innowacyjnego producenta na rynku folii opakowaniowych, który w dwóch lokalizacjach w Niemczech produkuje wysokiej jakości folie wydmuchiwane do najrozmaitszych zastosowań.

Portfolio produktów DUO PLAST obejmuje cztery obszary działalności: DUO INDUSTRY, DUO AGRO, DUO FOOD & HEALTH i DUO SYSTEMS. Folie firmy DUO PLAST znajdują zastosowanie w obszarze przemysłowym i rolnym, a także w pakowaniu żywności i produktów higienicznych. Ofertę przedsiębiorstwa uzupełniają dystrybucja i serwis urządzeń do pakowania.

To średniej wielkości przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 100 pracowników, znane jest na rynku folii z nieszkodliwości dla środowiska i uczciwej konkurencji. Jako członek założyciel Inicjatywy ProStretch firma DUO PLAST całkowicie poświęciła się dostarczaniu towarów o gwarantowanej jakości. Firma posiada certyfikat zgodności z najnowszym standardem zarządzania jakością DIN EN ISO 9001:2008, a zakład w Sünna dodatkowo posiada certyfikat zgodności ze światowym standardem zarządzania higieną BRC/IoP. Sukcesy przedsiębiorstwa były wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami gospodarczymi. Więcej informacji na temat przedsiębiorstwa i produktów znajdą Państwo na stronie: www.duoplast.ag.


Źródło: ''