POL-AM-PACK S.A. znaczący producent opakowań nie tylko dla przemysłu spożywczego od niedawna może pochwalić się swoim nowym produktem – jest nim metalowa puszka do próżniowego pakowania produktów sypkich.

Zaprezentowane opakowanie to już kolejny produkt za który firma otrzymała Złoty Medal MTP

Puszka na produkty sypkie (np. do mleka w proszku) wykonana jest z blachy stalowej ocynowanej, składa się z żebrowanej pobocznicy, denka, pierścienia z aluminiową membraną oraz zamykanego wciskanego wieczka.
Specjalna konstrukcja denka i wieczka (przetłoczenie na obwodzie przy podwinięciu) pozwala w procesie napełniania i zamykania na usunięcie powietrza, przedmuchanie produktu azotem oraz usunięcie mieszaniny powietrza i azotu i wytworzenie próżni.
Opakowanie z racji użytego do produkcji surowca jest wyrobem nadającym się do ponownego przetworzenia i wykorzystania. Stal i cyna odzyskiwana jest w wyniku utylizacji. Dlatego puszka zasługuję na miano opakowania ekologicznego.

Prosta metoda zadruku puszki metodą offsetu płaskiego pozwala na uzyskanie wielobarwnej litografii podnosząc tym samym walory estetyczne opakowania.

Pol-am Pack S.A. w Brzesku - spółka utworzona 1989 zapoczątkowała powstanie Grupy Can Pack. Wraz z odziałem Fomet w Dębicy i Pol-am Pack S.A. w Bydgoszczy jest znaczącym producentem opakowań dla przemysłu: spożywczego, kosmetycznego, chemicznego a także piwowarskiego. Do oferowanych wyrobów firmy należą:

- puszki konserwowe okrągłe, prostokątne i kształtowe
- pudełka okrągłe i prostokątne (pojemniki, kanistry)
- wiadra stożkowe
- puszki napojowe stalowe 1l i 5l
Źródło: ''