UPM Raflatac to firma, która tworzy rozwiązania etykietowe przyszłości dzięki swojej innowacyjnej koncepcji recyklingu RafCycle®, z której korzysta już 100 partnerów na świecie. RafCycle umożliwia ponowne wykorzystanie odpadów etykietowych, zapewniając tym samym wiele korzyści drukarniom, firmom pakującym, właścicielom marek i środowisku.

RafCycle® — 10 lat recyklingu i 100 partnerów na świecie

Koncepcja RafCycle weszła w życie ponad 10 lat temu jako system recyklingu odpadów produkcyjnych firmy UPM Raflatac. Po wprowadzeniu procesu desilikonizacji podkładów etykietowych w papierni UPM Plattling, system ten był stopniowo oferowany najpierw drukarniom, a następnie również właścicielom marek.

Liczba partnerów uczestniczących w programie rosła z biegiem lat, w miarę jak zrównoważony rozwój stawał się jednym z kluczowych czynników w branży etykietowej. Obecnie firma współpracuje z ponad 100 firmami w różnych krajach i branżach, a działalność rozwijana jest na nowych rynkach w Europie, takich jak Polska, Grecja i kraje skandynawskie.

Dużym osiągnięciem w grudniu zeszłego roku było uruchomienie programu RafCycle w Chinach. Nowi uczestnicy mogą dołączyć do programu RafCycle również tam.

Koncepcja RafCycle i gospodarka cyrkulacyjna umożliwiają efektywniejsze wykorzystanie zasobów, ponieważ produkty uboczne etykiet samoprzylepnych zyskują nowe życie w formie podkładów papierowych, materiałów kompozytowych lub energii.

Przekształcanie odpadów w zasoby jest kluczową koncepcją gospodarki cyrkulacyjnej i ważnym elementem podejścia UPM Raflatac do zrównoważonego rozwoju.

 

Obejrzyj film, aby zobaczyć recykling odpadów etykietowych w praktyce 

 

Źródło: UPM Raflatac