Możemy już sprawdzić najnowsze wydanie polskiego raportu „Fakty o tworzywach sztucznych 2015” wydanego przez europejskie stowarzyszenie producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope. Dowiedz się więcej o tworzywach.

Raport “Fakty o tworzywach 2015” PlasticsEurope

W raporcie znajdziemy aktualne informacje o europejskim przemyśle tworzyw sztucznych oraz podstawowe dane dotyczące rynku tworzyw z najnowszymi analizami z zakresu zagospodarowania odpadów tworzyw sztucznych w Europie. Przemysł tworzyw sztucznych jest bardzo istotnym działem gospodarki europejskiej. W sektorze tym zatrudnionych jest 1,45 mln pracowników w prawie 62 tys. firm. Większość tych firm stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa, dlatego tak ważne jest ich wspieranie. Roczny obrót tej branży to blisko 350 mld euro, co generuje spory wkład w finanse publiczne.

Rynek europejski pozostaje drugim co do wielkości wśród producentów tworzyw na świecie. Produkcja tworzyw sztucznych na świecie w 2014 roku wyniosła 311 mln ton. Z tej liczby 59 mln ton pochodzi od europejskich producentów tworzyw sztucznych. Wśród państw deklarujących największe zapotrzebowanie na tworzywa do przetwórstwa można wymienić Niemcy, Włochy, Francję, Wielką Brytanię i Hiszpanię. Największe ilości tworzyw wykorzystywane są do produkcji opakowań. Informacje, które znalazły się w tegorocznej edycji raportu "Fakty o tworzywach" ukazują stałe zwiększenie się stopnia odzysku odpadów twosztyw sztucznych. Jednak w wielu krajach odpady te nadal składowane są na wysypiskach.

Zobacz raport

Źródło: PlasticsEurope