W siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie odbyło się 21.02.2005 r. spotkanie grupy polskich przedsiębiorców z przedstawicielami firm brytyjskich z regionu West Midland, zainteresowanych nawiązaniem kontaktów biznesowych w Polsce. Branżę polimerów reprezentowała firma Rapra Technology Limited.

Rapra jest wiodącą w Europie instytucją badawczą w zakresie technologii polimerów mającą za sobą 80 lat działalności. Firma oferuje: bieżącą informację, konsultacje i doradztwo techniczne w szerokim zakresie obejmującym tworzywa sztuczne i gumę. Rapra (Rubber and Plastics Research Association) realizuje prace badawcze finansowane przez rząd, regionalne agencje rozwoju, oraz na potrzeby znanych firm brytyjskich i zagranicznych. W Polsce jest dobrze znana jedynie działalność wydawnicza firmy. W księgarniach z importowanymi książkami technicznymi dostępne są informacje o publikacjach i bazach danych RTL.

Doskonale wyposażone laboratoria firmy umożliwiają wykonywanie badań identyfikacji polimerów i dodatków, analizy mieszanin, analizy zanieczyszczeń, analizy i optymalizacji systemów sieciowania mieszanek gumowych, oraz fizyko-mechanicznych badań półfabrykatów i wyrobów.

RTL prowadzi specjalistyczne szkolenia oraz tematyczne konferencje. W ramach spółki Join Venture powołanej z grupą przetwórców polimerów realizuje szereg innowacyjnych wdrożeń w ramach programów rozwoju regionalnego.


foto: Leszek Piecyk
Podczas spotkania w KIG prowadzonego przez prezesa p.Andrzeja Arendarskiegofoto: Leszek Piecyk
Podczas spotkania w KIG prowadzonego przez prezesa p.Andrzeja Arendarskiego

30.05 i 31.05.2005 r., czyli podczas trwania targów PLASTPOL w Kielcach, RTL organizuje w Krakowie konferencję "Doing Plastics Business in Poland 2005".