Koniec czerwca okazał się kluczowym momentem dla Evoltaic Sp. z o.o. Firma uruchomiła innowacyjny zakład recyklingu tworzyw sztucznych.

Recykling tworzyw sztucznych na wyższym poziomie

Inwestycja w Ostrowcu Świętokrzyskim została zrealizowana na terenie rewitalizowanej starej huty. Przedsięwzięcie obejmuje działkę o powierzchni 1,2 ha. Na tym terenie wyrósł nowoczesny budynek składający się z dwóch hal produkcyjnych o powierzchni 3,5 tysięcy m2 oraz nowoczesnego biurowca. Dzięki tej inwestycji firma Evoltaic Sp. z o.o. będzie mogła zatrudnić 100 nowych pracowników. W uroczystym otwarciu zakładu udział wzięli przedstawiciele instytucji samorządowych, członkowie Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji z Lublina, reprezentanci generalnego wykonawcy, współwłaściciele firmy K&K Recykling z pracownikami oraz partnerzy biznesowi firmy i wiele innych osób. 

Powstały zakład będzie produkować wysokiej czystości regranulaty. Przedsięwzięcie wyróżnia się innowacyjnością i specjalizacją, a cały ciąg produkcyjny oparty jest na patencie. - W zakładzie będzie miało miejsce odczyszczanie materiału z tworzyw sztucznych, które nie nadają się do zaadoptowania procesowego – opowiada jeden z właścicieli firmy K&K Reykling, Paweł Kuta. Cały proces będzie podzielony na różne etapy. Przez selekcję, odpowiednie mycie materiału, aż do granulacji, materiał uzyska cechy odpowiednie do produkcji. Szacuje się, że w nowym zakładzie przetwarzane będzie średnio około 1000-1500 ton odpadów z tworzyw sztucznych.

Dzięki tej inwestycji firma zajęła czołowe miejsce w Polsce w zakresie recyklingu. Specjalnie przetworzony granulat przekazany zostanie do wytwarzania materiałów opakowaniowych, z których każdy korzysta na co dzień. Cały projekt zrealizowany został dzięki inicjatywie "Energooszczędna i wysokowydajna linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych". Wsparcie finansowe zapewniła też Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. 

Recykling tworzyw sztucznych - sprawdź zakazy