Zakończyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. W wydarzeniu udział wzięło ponad 760 wystawców, którym towarzyszyło 21 tysięcy odwiedzających.

RemaDays 2017 - zobacz podsumowanie 13. edycji!

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw to jedna z największych imprez targowych branży reklamowej na świecie. Targi organizowane są od 2005 roku, rokrocznie przyciągając coraz większą ilość wystawców i zwiedzających. Na RemaDays Warsaw w trakcie trzech dni, na powierzchni ponad 35 000 m2 przedstawiciele branży z całego świata mają okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, topowymi produktami oraz światowymi trendami.

W ramach targów, oprócz nawiązywanych relacji biznesowych i towarzyszących im wydarzeń branżowych miejsce miała loteria dla zwiedzających oraz konkursy dla wystawców: Korony Reklamy, Gifts of the Year, Catalogue of the Year czy The Prize for Innovations. Jury przyznało złote, srebrne i brązowe medale za najbardziej innowacyjne rozwiązania, maszyny i urządzenia 2017 roku.

Wśród firm, które odniosły znaczący sukces goszcząc na targach znalazły się m in. Canon, Duplo Polska, Zinart, DKS, Zakłady Artystyczne ART czy Amagraf.

 

Canon

Rozwiązania firmy Canon podczas tegorocznych Targów RemaDays zdobyły aż trzy medale Prize for Innovations. W kategorii Nowe trendy w poligrafii i reklamie złoty medal przyznano flagowej w ofercie Canon drukarce 3D – ProJet serii 2500 – oraz najnowszemu ploterowi wielkoformatowemu imagePROGRAF PRO-4000/4000S. Srebrny medal w kategorii Wszechstronność i ekonomiczność otrzymała profesjonalna drukarka 3D ProJet 660 Pro. 

Nagrody RemaDays Prize for Innovations przyznawane są produktom i rozwiązaniom, które wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością i pozwalają firmom z branży poligraficznej i reklamowej rozszerzać potencjał biznesowy. 

ImagePROGRAF PRO-4000 to zaprezentowany w marcu 2016 r. ploter do zastosowań graficznych dla branży kreatywnej. Jest on dostępny w dwóch konfiguracjach – 24- i 44-calowej. Doskonale sprawdza się w studiach graficznych, agencjach reklamowych i profesjonalnych pracowniach fotograficznych. Maszyna posiada nową głowicę o szerokości 1,28 cala i zestaw 12 atramentów LUCIA PRO, zapewniających szeroki zakres dynamiczny kolorów, lepsze odwzorowanie szczegółów w ciemniejszych obszarach, wyjątkowo intensywną czerń, a także niską ziarnistość i bardzo dobrą charakterystykę odbicia światła. 

Drukarka ProJet CJP 660 Pro to maszyna drukująca w technologii ColorJet Printing. Urządzenie znajduje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie jest zapotrzebowanie na tworzenie (w bardzo krótkim czasie) skomplikowanych kształtów w kolorze. Dzięki zastosowaniu pięciu odrębnych głowic, drukarka może mieszać barwy z palety CMYK, aby tworzyć w pełni kolorowe modele 3D bezpośrednio z pliku CAD.

Drugie nagrodzone rozwiązanie to ProJet serii 2500 – narzędzie dla profesjonalistów, którzy na co dzień projektują nowe rozwiązania i produkty. Urządzenie to wykorzystuje technologię druku z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV. Jest to rozwiązanie wykorzystywane do produkcji nowych elementów – lub poprawie ergonomii i użyteczności już istniejących – w firmach projektujących nowe rozwiązania. ProJet charakteryzuje się najwyższą precyzją wykonania i daje pewność, że elementy i produkty będą dokładnie takie, jak na projekcie.

Canon - RemaDays 2017

Canon na RemaDays 2017


Duplo Polska 

Firma Duplo Polska to kolejny zdobywca aż trzech medali The Prize for Innovations podczas Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2017. W kategorii „Wszechstronność i ekonomiczność” srebro przyznano bigówko-falcerce Touchline CP-375Duo + TCF, zaś brąz – sztancy rotacyjnej Duplo PFi DI-CUT 300. W kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie” brązowy medal zdobyło urządzenie Docucutter DC-646iPro.

W kategorii „Wszechstronność i ekonomiczność” medale uzyskały dwa rozwiązania Duplo, co potwierdziło podobne opinie klientów na temat rozwiązań tego właśnie producenta.

Bigówko-falcerka Touchline CP-375Duo + TCF, szwajcarskiego producenta firmy Multigraf, która otrzymała srebrny medal w tej kategorii, jest zintegrowanym systemem bigująco, perforująco, falcującym, który łączy trzy operacje w jednym procesie. Wykorzystuje unikalne rozwiązanie, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. W jednym przebiegu można uzyskać bigi otwierające i zamykające, perforację całościową lub fragmentaryczną poprzeczną i wzdłużną oraz złamywanie. Zastosowana w urządzeniu technologia pozwala na przyspieszenie procesu bigowania i umożliwia realizację prac z dokładnością do 0,1 mm. Z kolei sztanca rotacyjna Duplo PFi DI-CUT 300, która została nagrodzona brązowym medalem w tej samej kategorii, umożliwia produkcję różnorodnych produktów poligraficznych: opakowań, etykiet, teczek, kart do gry, zaproszeń, pocztówek, materiałów POS, a także pudełek z okienkiem o indywidualnych kształtach wymyślonych przez klienta i wielu innych. W zależności od potrzeb mogą być one następnie wycinane, bigowane, perforowane bądź nacinane. 

Zdobywca brązowego medalu w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie” - Docucutter DC-646iPro – stanowi z kolei odpowiedź firmy Duplo na rosnące potrzeby rynku wydruków cyfrowych pod kątem różnorodności produkowanych prac. Jest dedykowany dla krótkich i zróżnicowanych zleceń, charakterystycznych dla drukarń cyfrowych. Służy do produkcji m.in. zaproszeń, pocztówek, wizytówek, kuponów, folderów, kart menu, ulotek.

Duplo Polska - RemaDays 2017

Duplo Polska na RemaDays 2017, od lewej: Patric Lerch (Multigraf), Gabriela Swat i Arkadiusz Wojtczak (Duplo Polska) oraz Gabriel Nagy (Duplo International Ltd.)

 

Zinart

Firma Zinart Sp. z o.o. już drugi rok z rzędu uczestniczyła w targach RemaDays Warsaw, promując rozwiązania ze swojej oferty, dedykowane na rynek wielkoformatowego druku cyfrowego. Podobnie jak podczas poprzedniej edycji, pojawiła się na nich w ramach wspólnego stoiska z polskim oddziałem Sun Chemical (którego materiałów eksploatacyjnych – głównie atramentów – jest autoryzowanym dystrybutorem) oraz z firmą Service Call (także będącą partnerem handlowym Sun Chemical). Warty podkreślenia jest fakt, że druk cyfrowy ma coraz większy udział w obrotach firmy Zinart.

Na wystawie, spółka Zinart promowała głównie znajdujące się w jej ofercie rozwiązania marki Sun Chemical. Szczególny nacisk położono na wprowadzone w ubiegłym roku do sprzedaży atramenty sublimacyjne z serii SunTex, dedykowane dla ploterów różnych marek, zadrukowujących materiały tekstylne. Wielu klientów było też zainteresowanych atramentami Streamline TX, zaprojektowanymi z myślą o ploterach Epson wyposażonych w różne rodzaje głowic. Umożliwiają one zarówno pośrednie jak i bezpośrednie zadrukowywanie mediów poliestrowych.

Przedstawiciele firmy Zinart  bardzo dobrze oceniają udział w tegorocznych targach RemaDays Warsaw. Stoisko odwiedzali zarówno obecni, jak i potencjalni klienci. 

Zinart - RemaDays 2017

Zinart na RemaDays 2017, od lewej: Radosław Sawicki, Paweł Trzeciak, Adam Zindulski (wszyscy Zinart) oraz Piotr Bogusz (Sun Chemical) z synem Ignacym. 

 

DKS 

Firma DKS podczas Targów odnotowała po raz kolejny duży sukces. Sporym zainteresowaniem na jej stoisku w zakresie produkcji wielkoformatowej cieszyła się maszyna KIP 860 - wyróżniona nagrodą „Korony Reklamy 2017” w kategorii technologie oraz system produkcyjny do druku kolorowego w formacie SRA3+. Te oraz inne produkty z oferty DKS przyciągały konkretnych zainteresowanych, którzy doceniali ich innowacyjność oraz wysoką jakość, zapewnianą przez te rozwiązania. 

Prezentowana przez firmę maszyna KIP 860 – nagrodzona w kategorii technologie w konkursie „Korony Reklamy”, w którym profesjonaliści z branży reklamowej nagradzają innowacyjne rozwiązania - jest przeznaczona do wysokowydajnego druku plakatów w formacie maksymalnym A0.

Ze względu na wysokie możliwości druku ploter KIP 860 przyciągał uwagę nie tylko przedstawicieli branży reklamowej i poligraficznej, którzy stanowili znaczący procent odwiedzających tę wystawę. Maszyna jest skierowana także do sektorów CAD i GIS, i również przedstawiciele tych branż docenili jej ogromne możliwości.

Goście odwiedzający stoisko DKS mogli też zapoznać się w pracy „na żywo” z 12-kolorowym ploterem atramentowym Canon PRO 2000.

Kolejną propozycją DKS dla sektora wielkoformatowego był skaner firmy Contex, umożliwiający skanowanie do pliku oraz kolorowe kopiowanie.

W mniejszym formacie firma DKS zaprezentowała flagowy produkt ze swojej oferty – system Konica Minolta dla druku produkcyjnego. Prezentowany na stoisku model PRESS C1085 przyciągał uwagę wielu odwiedzających – nie tylko z firm poligraficznych, dla których maszyna może być alternatywą dla tradycyjnego druku, ale również branży reklamowej, która może z maszyną rozpocząć przygodę z drukowaniem. Jest on sterowany zaawansowanym kontrolerem druku EFI Fiery IC 308, który umożliwia zaawansowane zarządzanie kolorami.

DKS - jako jedyna firma w Polsce - posiada status EFI Fiery Platinum Partner. Goście targowi mogli więc zapoznać się z możliwościami kontrolerów druku Fiery oraz ich zaawansowanymi opcjami (Fiery Graphic Art Package, Fiery Productivity Pack oraz Fiery Impose) uczestnicząc w warsztatach dotyczących ich obsługi, które odbywały się przez wszystkie dni targowe na stoisku DKS.

DKS - RemaDays 2017

DKS na RemaDays 2017

 

Zakłady Artystyczne ART 

Dostarczająca od 25 lat rozwiązania dla branży poligraficznej firma Zakłady Artystyczne ART (dystrybutor m.in. OKI, JUST Normlicht czy GL Optic) wzięła po raz kolejny udział w targach RemaDays Warsaw. Impreza okazała się dla niej dużym sukcesem - zainteresowanie prezentowanymi na jej stoisku najnowszymi maszynami drukującymi OKI – modelami Pro9541 i Pro 9542 - było bardzo duże, m.in. za sprawą wysokiej jakości wydruków (wykonywanych na papierach dostarczonych przez firmę Antalis), a także doświadczenia jej właściciela – Sławomira Wojtasia, od ponad 40 lat związanego z branżą poligraficzną.

Prezentowana przez firmę oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem gości. Maszyny OKI to propozycja stworzona z myślą o potrzebach branży graficznej i przemysłu kreatywnego, która również może obsługiwać procesy drukowania w biurach i instytucjach. Firma miała okazję podzielić się wiedzą i doświadczeniem, jakie od ponad 40 lat ma w branży graficznej i poligraficznej. Urządzenia prezentowane przez firmę – obok wysokiej jakości charakteryzują się wysoką prędkością drukowania, a także niższymi kosztami eksploatacji.

Goście odwiedzający stoisko zwracali również uwagę na fakt, że maszyny OKI oferują elastyczność obsługi wielu nośników, co daje jeszcze szersze pole do popisu projektantom i umożliwia realizację ciekawych projektów. Dzięki oferowanym maszynom użytkownik może drukować prace na żądanie, wykorzystując pełną gamę kolorów procesowych z dodatkiem bieli lub przezroczystego połysku (jak w przypadku modelu Pro9541) i kolorów dodatkowych, w tym białego na ciemnym tle (jak w przypadku modelu Pro9542), na co zwracano szczególną uwagę.    

Warto podkreślić, że drukarki OKI umożliwiają wysokiej jakości wydruki na szerokiej gamie podłoży. Proces, który wcześniej mógł być osiągnięty tylko poprzez zastosowanie drogiego sprzętu cyfrowego lub offsetowego, teraz - dzięki OKI - staje się dostępny od ręki i atrakcyjny kosztowo, nawet dla niskich nakładów, dlatego spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem na tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw. Prezentowane drukarki są w pełni kompatybilne z serwerem EFI Fiery XF 6.0, który umożliwia zarządzanie kolorami, w tym kolorami CMYK i dodatkowymi, optymalizując ich głębie i jakość (jak w przypadku Pro 9541), a także białym i kolorami dodatkowymi – także białym na ciemnym tle (jak w modelu Pro9542). Rozdzielczość, jaką gwarantują urządzenia to 1200 x 1200 dpi, a wielopoziomowa technologia druku ProQ zastosowana w maszynach – jak deklaruje producent – wręcz „ożywia” kolory na wydrukach.

We wrześniu w ofercie OKI znajdzie się także kolor srebrny i złoty.

Zakłady Artystyczne ART - RemaDays 2017

Zakłady Artystyczne ART na RemaDays 2017


Amagraf

Premierowy pokaz nowoczesnego i wszechstronnego systemu wielkoformatowego z oferty firmy Amagraf - OKI ColorPainter E64s – przyciągnął na jej stoisko liczne grono osób odwiedzających tegoroczne Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays i okazał się wielkim sukcesem.

Bardzo dużym zainteresowaniem gości na stoisku cieszył się premierowy pokaz plotera OKI ColorPainter E64s. Urządzenie jest najnowszym w rodzinie OKI, korzystającym ze sprawdzonych tuszy SX o wysokiej lepkości. To innowacyjne i wszechstronne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu zastosowaniach.

Uwagę odwiedzających stoisko firmy zwracały przede wszystkim bardzo wysokiej jakości wydruki. Można je było obejrzeć podczas wszystkich dni targowych, podobnie jak ocenić możliwości plotera w niemal nieustannej pracy. Wysoką jakość, jak podaje producent, zapewnia tu zastosowanie wielu rozmiarów kropli - nawet przy najwyższych prędkościach drukowania. Ploter oferuje ograniczenia przestojów w pracy i zapewnia ciągłość produkcji, m.in. dzięki podwyższonej wytrzymałości przemysłowych głowic o wysokiej częstotliwości, w jakie został wyposażony.

Wraz z ploterem dostarczane jest oprogramowanie sterujące – CPManager – które można obsługiwać za pomocą komputera oraz zintegrować z urządzeniem mobilnym także za pomocą Twittera, co jest z kolei odpowiedzią dostawcy urządzenia na potrzeby współczesnych użytkowników coraz częściej korzystających m.in. z mediów społecznościowych i innych narzędzi online. Warto podkreślić, że w cenie ploterów OKI ColorPainter dodane jest oprogramowanie RIP Onyx z Cut Server.

Oprócz premierowego, „hitowego” rozwiązania OKI, firma Amagraf prezentowała - granicząc ze stoiskiem Duplo, którego to producenta jest przedstawicielem - także system Docucutter oraz urządzenia broszurujące Duplo, sztance rotacyjne a także systemy druku cyfrowego Develop. 

Amagraf - RemaDays 2017 

Amagraf na RemaDays 2017

 

Więcej o RemaDays

 

Źródło: GJC Inter Media, Canon, Duplo Polska, Zinart, DKS, Zakłady Artystyczne ART, Amagraf