Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wywiadem z ekspertem z branży opakowań. Tym razem na nasze pytania odpowiedzi udzieliła Pani Anna Komosa - współwłaścicielka firmy AWM-PAK, spółki z wieloletnim doświadczeniem w branży, oferującej półautomatyczne i automatyczne maszyny pakujące. Jej największym atutem jest bez wątpienia wysoka jakość oferowanych produktów oraz bogata wiedza techniczna.

Renoma w świecie opakowań - wywiad z Panią Anną Komosą, współwłaścicielką firmy AWM-PAK

Współwłaścicielka firmy AWM-PAK - Anna Komosa

 

Redakcja: Jakie są początki firmy AWM-PAK i jak zmieniała się ona na przestrzeni lat?

Anna Komosa: Mimo że nasza firma obecna jest na rynku stosunkowo od niedawna – właśnie „stuknęły“ nam 4 lata, nasze doświadczenie w branży sięga 20 lat, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż i doradztwo w zakresie doboru i konfiguracji maszyn dla określonego profilu i specyfiki produkcji, jak również w dziedzinie serwisu. Przez ten czas udało nam się powiększyć naszą ofertę, jeżeli chodzi o producentów, których urządzenia i materiały oferujemy, jak i rozszerzyć asortyment usług.

 

R: Jak oceniacie Państwo pozycję swojej firmy na rynku polskim?

A.K.: Producenci maszyn, które oferujemy, cieszą się uznaną renomą w świecie opakowań i często ich produkty nazywane są potocznie odpowiednikami znanych marek luksusowych samochodów, jeśli chodzi o tę branżę. Z tej perspektywy uważam, że nasza oferta jest w stanie zaspokoić najwyższe wymagania i zapewnić wyjątkową jakość maszyn i materiałów, a także obsługi naszym klientom.

 

R: Z jakimi firmami współpracujecie Państwo w zakresie swojej oferty?

A.K.: Przede wszystkim jest to firma BVM Brunner GmbH – niemiecki producent znanej jakości maszyn pakujących, niemieckie zgrzewarki ręczne firmy KOPP i japońskie banderolownice TAIYO SEIKI. Mamy w ofercie również materiały eksploatacyjne uznanych producentów. 

 

R: Które produkty z Państwa oferty cieszą się obecnie największym zainteresowaniem u klientów?

A.K.: Od początku największym powodzeniem cieszą się maszyny do pakowania w folię i maszyny do banderolowania. Te urządzenia znajdują zastosowanie w najrozmaitszych dziedzinach produkcji jak np. poligrafia, przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, przemysł spożywczy, usługowe konfekcjonowanie i wielu innych.

 

R: Do jakiej grupy docelowej kierowana jest Państwa oferta? Czy jest ona dedykowana również rynkom zagranicznym?

A.K.: Jesteśmy przedstawicielami kilku zagranicznych producentów na Polskę więc oferta nasza adresowana jest na rynek krajowy. Przeznaczona ona jest, w zależności od konfiguracji, dla wszelkich dziedzin przemysłu wytwórczego, transportu – wszędzie tam gdzie działalność wymaga pakowania towarów w folię lub kartony. 

 

R: Co wyróżnia firmę AWM-PAK na tle innych konkurencyjnych firm?

A.K.: Myślę, że jest to przede wszystkim najwyższa jakość oferowanych przez nas maszyn. Są one przygotowywane dla potrzeb konkretnego klienta. Ponieważ w wypadku poważnych przedsięwzięć, jak np. całe linie pakujące, praktycznie nie zdarza się sprzedaż różnym klientom identycznie skonfigurowanych maszyn, cały proces wdrażania systemu przygotowywany jest każdorazowo indywidualnie, ze względu na różne zapotrzebowania jeśli chodzi o np. kształt, wymiary, zakładaną wydajność i inne. Wiąże się to z naszym wieloletnim doświadczeniem i wiedzą fachową w zakresie zaspokojenia konkretnych wymogów, odpowiednim doradztwem w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań i również zapewnieniem odpowiedniej opieki serwisowej. W przypadku, kiedy naszymi klientami są głównie przedsiębiorstwa produkcyjne, gdzie linia pakująca jest finalnym etapem przed wypuszczeniem produktu do odbiorcy – mamy pełną świadomość, że niedopuszczenie do przestojów na tym właśnie etapie produkcji jest nader istotnym dla nich czynnikiem.

 

R: Aktywnie biorą Państwo udział w różnego rodzaju imprezach branżowych, takich jak targi. Co Państwu daje udział w tego typu wydarzeniach i gdzie do końca roku będzie można jeszcze Państwa spotkać?

A.K.: Na rynku polskim skoncentrowaliśmy się w zasadzie na dwóch imprezach branżowych: najbardziej renomowanych targach TAROPAK w Poznaniu i raczkującej dopiero imprezie WARSAW PACK, która odbyła się wiosną tego roku po raz drugi. Najbliższy TAROPAK odbędzie się w 2018 r. tak więc w bieżącym roku nie planujemy udziału w imprezach w Polsce. Na zagranicznych targach produkty oferowane w Polsce przez AWM-PAK prezentowane są na własnych stoiskach przez ich producentów. Udział w imprezach wystawienniczych jest przede wszystkim możliwością zaprezentowania naszej oferty na tle innych wystawców. Przyciągają one, ze względu na mnogość eksponowanego asortymentu, znaczną rzeszę potencjalnych, poważnych klientów. Jest to dla nas szansa pierwszego spotkania i nawiązania wstępnego kontaktu z ewentualnym odbiorcą, przeprowadzenia wstępnej prezentacji – jest to w zasadzie etap bardzo jeszcze wczesny. Zwykle poważniejsze prezentacje odbywają się później na stałej ekspozycji w naszym salonie, często już są to próby z produktem klienta, przeprowadzamy konsultacje w miejscu produkcji, ustalamy wszelkie wymogi, parametry i szczegóły, aż do odbioru u producenta. Każdy nowy projekt musi być traktowany przez nas indywidualnie, aby najlepiej sprostać potrzebom konkretnego klienta.

 

R: Czy mają Państwo w planach poszerzanie swej oferty?

A.K.: Zaczynamy rozwijać także działalność konstrukcyjną. Chodzi tutaj o projektowanie urządzeń peryferyjnych do maszyn pakujących – jak już mówiłam zawsze tworzonych do konkretnych potrzeb wynikających ze specyfiki działalności naszych klientów. W tej chwili sprzedawane przez nas maszyny również są wyposażone w urządzenia jak np. podajniki, systemy znakujące lub etykietujące projektowane z uwzględnieniem takich potrzeb, jednak odbywa się to niejednokrotnie na etapie produkcji za granicą. Projektowanie i produkcja tych rozwiązań na miejscu, już nawet pomijając niższy dla odbiorcy koszt produktu, pozwalałaby na jeszcze większą elastyczność w dostosowaniu systemu do zmieniających się potrzeb. Kluczową sprawą dla udanej współpracy między nami a klientem jest dążenie do jak najszybszej reakcji z naszej strony na jego potrzeby i zapewnienie możliwie najlepszej obsługi serwisowej i wsparcia technicznego. To są w zasadzie, szczególnie ze względu na złożoność zagadnienia, nasze główne kierunki rozwoju na najbliższy i pewnie nie tylko, okres.

 

R: Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów!

A.K.: Dziękuję. 

 

Poznaj ofertę AWM-PAK

 

Siedziba firmy AWM-PAK

Siedziba firmy AWM-PAK

 

Oferta AWM-PAK

BVM Compacta 5022 EGS + tunel termokurczliwy SC 45302 SD