Do niedawna uważano, że opakowania pełnią jedynie funkcję ochronną – stanowią gwarancję braku ingerencji w produkt z zewnątrz. Obecnie ten sposób myślenia zmienia się – producenci zaczęli zauważać, że opakowania odgrywają coraz większe znaczenie w zakupowych decyzjach konsumenckich.

Rewolucja w pakowaniu wiśni i czereśni

Sposób pakowania stał się współcześnie jednym z najważniejszych elementów marketingowych – z uwagi na fakt, iż producenci mogą na nich umieszczać najważniejsze informacje o produkcie, a w przypadku tej branży również miejsce pochodzenia owoców oraz informacje o wartościach odżywczych. Różne kombinacje wyglądu opakowań, takie jak kształt, kolor, opisy czy ilustracje umieszczone na nich, mają znaczący wpływ na sposób postrzegania opakowań przez klientów.

Przez wiele lat wiśnie i czereśnie były sprzedawane na wagę. Przewożono je do punktów sprzedaży w skrzyniach lub większych plastikowych pojemnikach, a następnie ważono przez sprzedawcę według potrzeb klienta. W związku z rosnącym wpływem sieci handlowych w ostatnich latach można zaobserwować zwrot w stronę opakowań jednostkowych (tacek, toreb). Główne zalety tego podejścia to bez wątpienia lepsza ochrona produktu oraz zwiększenie atrakcyjności handlowej opakowań. Po stronie producentów powoduje to jednak konieczność zapakowania owoców w pojemniki, co zwłaszcza w kontekście problemów z dostępnością pracowników może być bardzo kosztowne. Rozwiązaniem tego problemu może być wprowadzenie zautomatyzowanych urządzeń do pakowania czereśni takich jak naważarka Cherry Evolution firmy A&B Lakewood.

Dostępna w różnych wersjach wagowych, w zależności od oczekiwanej wydajności, naważarka Cherry Evolution pozwala na pakowanie owoców w różnego rodzaju opakowaniach, takich jak torebki, standardowe punetki, tacki oraz pojemniki zgrzewane folią w technologii topseal.

 

Dowiedz się więcej o Cherry Evolution

 

Kontakt:
Piotr MILEWSKI
Dyrektor ds. sprzedaży
Tel.: +48 660 00 25 26
Email: piotr@milbor.pl

 

Źródło: Milbor PMC