Wprowadzenie oczyszczonego PP, tworzywa PPreX® daje użytkownikom końcowym w przemyśle napojowym, jak również przetwórcom, wyjątkowe rozwiązania.Obniżając koszty całkowitej produkcji butelki, jednocześnie zapewnia doskonałą przeźroczystość oraz łatwość i szybkość obróbki na standardowych maszynach wtryskowych do formowania rozdmuchowego (ISBM).

Opracowana przez firmę PPaM International technologia PPreX® bazuje na zaletach tworzywa PP, jeśli chodzi o: koszty, wagę, wyjątkową czystość i lepsze możliwości obróbki . Dzięki temu tworzywo PPreX ma właściwości stanowiące nowy standard - ekonomii i jakości formowanych rozdmuchowo opakowań butelkowych.
Przeznaczone specjalnie dla symetrycznych butelek do wody niegazowanej, soków oraz napojów sportowych, tworzywo PPreX® może przynieść całkowite oszczędności na linii w wysokości 10–20% w przypadku aplikacji napełniania na zimno oraz 20–30% w przypadku aplikacji napełniania na gorąco.
Nie ma wymagań co do specjalnej obróbki ani dodatkowych kosztów. Ponadto, co ma znaczenie kluczowe, technologia PPreX umożliwia podwojenie szybkości produkcji w porównaniu do uzyskiwanej poprzednio w procesie wtryskiwania przy formowaniu rozdmuchowym PP. Przy wydajności 1500 butelek na godzinę tworzywo PPreX® dorównuje prędkości produkcji tworzywa PET, mając przy tym przewagę niższych kosztów.
Firma PPaM, by sprostać popytowi, zainwestowała w kompletny układ urządzeń - łącznie z maszyną ISBM (SB04). Podczas gdy materiały i procesy, na których oparta jest produkcja PPreX®, istniały oddzielnie, firma PPaM jest jedynym specjalistą wykonawczym, będącym
w stanie opanować technologie oraz nadzorować parametry procesowe, by umożliwić
uruchomienie skonsolidowanej technologii, a w efekcie dostarczyć na rynek wynikające z niej korzyści.

Producent: PPaM International NV

Tworzywa Sztuczne i Chemia nr 05/06 2005
Źródło: ''