Za sumę 74 mln USD (61 mln EURO), Rexam (Londyn; www.rexam.com) sfinalizował zakup swoich już dziewiątych zakładów opakowań z tworzyw sztucznych. Zakłady te wytwarzają opakowania do kosmetyków. Rexam spodziewa się rozpoczęcia intensywnej produkcji w pierwszym kwartale 2006 roku. Liczy na szybkie zyski przez wykorzystanie popytu chińskiego rynku na opakowania.

Ostatnim zakupem Rexamu w Chinach była inwestycja o wartości 42 milionów funtów. Rexam zakupił grupę wytwórczą FangXin - chiński producent kosmetyków, którego sprzedaż w ciągu ostatnich 4 lat wzrosła o około 30%!

Rexam specjalizuje się w opakowaniach kosmetyków, leków i produktów żywnościowych. Jest największym na świecie producentem puszek do napojów.

Obroty Rexamu w zeszłym roku wyniosły 3,1 miliardów funtów. Większość dochodu generuje produkcja puszek. W listopadzie zeszłego roku Rexam za 143 miliony funtów zakupił Amerykańską grupę Precise Technology. Dzięki temu na tym ogromnym rynku ma wysoką pozycje w zakresie opakowań produktów farmaceutycznych.

Źródło: Packaging Digest
Źródło: ''