Rexam PLC wiodący producent opakowań konsumpcyjnych na świecie poinformował o przejęciu całości udziałów w Polglass S.A. - huty szkła w Wyszkowie, od firmy Hunan NV. Huta szkła w Wyszkowie jest dostawcą butelek do piwa, m.in. dla Grupy Żywiec – polskiego oddziału koncernu Heineken. Tym samym firma Rexam umocniła swoją pozycję na rynku opakowań szklanych w Polsce.

Koncern jest właścicielem huty szkła w Gostyniu, produkującej opakowania ze szkła bezbarwnego o ugruntowanej pozycji rynkowej w tym segmencie. Dzięki tej akwizycji Rexam umocni się na 2 miejscu wśród producentów opakowań szklanych w Polsce, oferując swoim klientom pełną gamę wyrobów szklanych.

Komentując fakt przejęcia, Rolf Börjesson, Prezes Grupy Rexam powiedział: "Po ostatnim przejęciu huty szkła Moerdijk w Holandii, transakcja ta potwierdza naszą determinację w budowaniu silnej pozycji na północnoeuropejskim rynku opakowań szklanych. Otwiera ona dla nas szanse zaistnienia w segmencie opakowań dla piwa w Polsce, a także dla dalszej konsolidacji."
Rexam jest jednym z wiodących producentów opakowań konsumenckich na świecie. Jest światowym liderem w produkcji puszek do napojów. Koncern specjalizuje się w produkcji opakowań do napojów z metalu, szkła i plastiku, jak również opakowań dla kosmetyków, farmacji i artykułów spożywczych. Grupa Rexam zatrudnia ponad 22 tys. pracowników w 24 krajach. Jej roczny obrót wynosi 3,2 mld GBP. Rexam znajduje się na liście FTSE – 100 największych przedsiębiorstw świata. Akcje Grupy notowane są na giełdzie w Londynie, pod symbolem REX.

Na podstawie informacji prasowej firmy REXAM
Źródło: ''