Universal Robots, pionier i lider na rynku robotów współpracujących, zaprasza na stoisko partnera - Grupy BOSKY (nr 66, hala E) podczas odbywających się aktualnie targów Warsaw Pack. Impreza wystartowała dziś w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie i potrwa do 7 marca. Na stoisku firmy BOSKY eksperci m.in. prezentują zwiedzającym zastosowanie cobota UR5e, automatyzującego końcowy etap pakowania - paletyzację.

Roboty Universal Robots na targach Warsaw Pack - odwiedź stoisko BOSKY!

 

Zapotrzebowanie na roboty współpracujące (ang. collaborative robots, cobots) jest wyraźnym trendem w światowym przemyśle opakowaniowym. Coboty cechuje elastyczność, łatwość programowania i przezbrojenia do nowego procesu oraz bezpieczeństwo pracy w bezpośredniej bliskości człowieka. Dzięki temu mogą wspierać przedsiębiorstwa w szerokim zakresie procesów związanych z pakowaniem, także w kontekście indywidualizacji opakowań lub produkcji małoseryjnej. Automatyzacja mieszana z wykorzystaniem robotów współpracujących może być także odpowiedzią na trudną sytuację na rynku pracy.

 

Optymalizacja pakowania z robotami UR – przykłady z rynku

Cascina Italia zajmuje się przetwarzaniem w przemyśle spożywczym. Zastosowany w zakładzie robot UR5 odpowiada za pakowanie około 1,5 miliona jaj dziennie, odciążając pracowników od uciążliwych i powtarzalnych czynności. Robot przygotowuje pudełka zawierające 144 kartony po 10 jaj. Jego niewielkie rozmiary umożliwiają instalację bezpośrednio na linii produkcyjnej bez zajmowania cennej przestrzeni hali fabrycznej.

Firma Minitüb, dostarczająca produkty dla weterynarii, wykorzystuje robota UR5 do pakowania gotowych produktów do worków. Ramię robota pakuje średnio na minutę 40 torebek z gotowymi produktami. Robot współpracujący UR5 znajduje się obok taśmy przenośnika i jego zadaniem jest przechwytywanie spadających na taśmę torebek. Dzięki zamocowanym do ramienia robota przyssawkom, UR5 przechwytuje torebki pomimo ich gładkiej powierzchni.

 

O Bosky

Grupa BOSKY od niespełna 25 lat z dumą i pasją doskonali swoją ofertę w zakresie automatyzacji procesu pakowania. Firma dostarcza pojedyncze maszyny, wdraża kompletne linie pakujące, zapewnia profesjonalne projektowanie, odpowiadające indywidualnym potrzebom Klienta. Strategia BOSKY wynika z dążenia do budowania z Klientem partnerskiej relacji, opartej na zaufaniu i służącej długotrwałej współpracy. Grupa BOSKY reaguje na wyzwania przyszłości poprzez BOSKY+, część oferty skoncentrowanej na współpracy i ergonomii. Gama najwyższej klasy maszyn, cobotów, akcesoriów i oprogramowania firm trzecich dostępna w ramach BOSKY+ jest przeznaczona dla praktycznie wszystkich klientów w Polsce - niezależnie od branży i wielkości. Urządzenia takie jak ErgoPack, Palomat, Hovmand i Universal Robots cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ergonomiczne zastosowanie oraz wysoką jakość, łatwość obsługi i szybki zwrot z inwestycji. Więcej informacji: www.bosky.pl

 

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2018 r. przychód Universal Robots wyniósł 234 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/

 

Źródło: Universal Robots