Worki typu BIG BAG przeznaczone są do pakowania różnorodnych produktów, w zależności od ich wymiaru, udźwigu czy gramatury. Zobacz zastosowanie poszczególnych wersji.

Na rynku dostępne są worki o różnych wymiarach. Przechowywać lub transportować w nich można wiele produktów. Każdy rodzaj worka posiada sprawdzone przez użytkowników zastosowanie. Do najpopularniejszych należą worki o wymiarach:

Worki o wymiarach 62,5x62,5x120cm dostępne są w wersji z 1 lub 2 uchwytami, z dnem płaskim lub lejem spustwym. W worki o takim rozmiarze pakowane mogą być produkty typu zboże, gruz, odpady z budowy, ziemia, kostki granitowe/pozbrukowe czy reglanulat. Ponadto przy wykorzystaniu wkładki foliowej, BIG BAGI nadają się także do przechowywania nawozów.


Najczęściej wykorzystywane są z kolei worki o wymiarach 90x90x120cm, w wariancie z otwartą górą, czterema uchwytami i płaskim dnem. Worki o takim rozmiarze przeznaczone są głównie do przechowywania gruzu, ziemi, różnego rodzaju odpadów budowalnych, zboża, kostek granitowych/pozbrukowych. Worki BIG BAG mogą być wykorzystywane do wielokrotnego użytku. Możliwe jest także przechowywanie w nich wilgotnych produktów, jak np. "kiszonka" lub różnego rodzaju trawy.

BIG BAGI o tych wymiarach występują także z kompletnym uszczelnieniem szwów z takniny powlekanej, w wariancie z zasypem oraz spustem. W worku tym przechowywać można sypkie i pylące materiały, np. mąkę lub chemię budowalną. Istnieje także wyższa wersja worka, o rozmiarach 90x90x160-200cm. Posiada on lej zasypowy, lej zsypowy i 4 uchwyty, dzięki czemu pozwala to na przechowywanie wiekszej ilości zboża lub regranulatu.

Ostatnim wariantem worków dostępnych w ofercie są BIG BAGI o wymiarach 70x110x120cm. Posiadają one lej spustowy i 4 uchwyty. Najczęściej worki o takich rozmiarach stosowane są do przechowywania materiałów takich jak gruz, pellet, odpady budowlane lub ziemia. BIG BAGI mogą być także powlekane i w takiej wersji używane do pakowania materiałów sypkich.

Sprawdź ofertę Magazynuj.pl

Dla przechowywania materiałów pylących najkorzystaniejsze jest wykorzystanie wersji BIG BAGÓW wykonanych z powlekanej tkaniny polipropylenowej. Dzięki temu wilgoć nie przedostaje się do środka. Jednak dzięki wykorzystaniu materiałów powlekanych, worek traci możliwość cyrkulacji powietrza, co oznacza, że nie można w nim przechwywać zbóż lub warzyw. - Jest to najczęstszy błąd, jaki popełniają konsumenci. Wybór worka powlekanego, co prawda zapewni większą wytrzymałość, lecz pozbawi opakowania odpowiedniej wentylacji. Dlatego worki te nie powinny być stosowane przez roliników" - Kamil Wojciechowski, ekspert sprzedaży Magazynuj.pl.

By uniknąć zepsucia produktów zapakowanych w worki z powlekanej tkaniny, do oferty wprowadzono worki ażurowe. Są one idealne do przechowywania i transportowania produktów, które wymagają odpowiedniej wentylacji. Specjalne worki nie blokują cyrkulacji powietrza, przez co świetnie sprawdzają się przy pakowaniu warzyw i owoców, drewna kominkowego czy zrębków drewnianych.


W zależności od gęstości splotu, udźwig worka może wynosić 500 (90g/m2), 1000 (160g/m2), a nawet 1500kg (180g/m2).

Tel.: 61 307 66 00
Tel. kom.: 535 401 000
Informacja handlowa: kontakt@magazynuj.pl
www.magazynuj.pl