Rohm and Haas, jeden z wiodących producentów specjalistycznych substancji chemicznych na świecie, oficjalnie otworzył swoje biuro w Polsce – Rohm and Haas Polska – podczas uroczystości zorganizowanej dla partnerów biznesowych, która odbyła się 1 marca w Warszawie.

W spotkaniu wzięło udział ponad 50 gości – klienci firmy Rohm and Haas, dystrybutorzy oraz przedstawiciele instytucji i organizacji branżowych. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego: Wojciech Lubiewa-Wieleżyński, Prezes Zarządu, oraz Hanna Kilen, odpowiedzialna za współpracę z CEFIC, stowarzyszeniami UE, ECEG oraz Krajową Izbą Gospodarczą; a także reprezentanci Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.


Wojciech Lubiewa-Wieleżyński oraz Gilbert Pfau

Podczas otwarcie Jean-Francois Mayer, Wiceprezes Rohm and Haas i Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowo-Wschodniej oraz Turcję, oraz Gilbert Pfau, Dyrektor Generalny Rohm and Haas Polska, przedstawili profil firmy oraz zaprezentowali wyniki sprzedaży z 2006 r. Wartość sprzedaży Rohm and Haas w 2006 r. wyniosła około 8,23 miliardów USD, co stanowi 4%-owy wzrost w stosunku do 7,885 miliardów USD w 2005 r. W Europie wartość sprzedaży w 2006 roku wyniosła 2,03 miliarda USD, natomiast dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej oraz Turcji - 185 milionów USD, o 12.8% więcej niż w roku poprzednim.


Wojciech Lubiewa-Wieleżyński

Gilbert Pfau zaprezentował korzyści dla klientów oraz partnerów biznesowych firmy wynikające z utworzenia biura Rohm and Haas Polska. Przedstawił również skład zespołu tworzącego polskie biuro.

Dzięki uprzejmości Wojciecha Lubiewy-Wieleżyńskiego, goście mogli również wysłuchać prezentacji „REACH i jej wpływ na przemysł chemiczny w Polsce”. Lubiewa-Wieleżyński przedstawił szacunkową liczbę substancji objętych dyrektywą REACH (podlegających rejestracji, ocenie i autoryzacji) w skali całej Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Zaprezentował również dane dotyczące bezpośrednich kosztów związanych z wdrożeniem dyrektywy REACH, a także kluczowe aspekty wpływu dyrektywy na funkcjonowanie dużych, średnich i małych przedsiębiorstw.


Gilbert Pfau (po lewej) i Jean-Francois Mayer

„To dla Rohm and Haas prawdziwy zaszczyt spotkać się z przedstawicielami naszych partnerów biznesowych w jednym miejscu i wspólnie świętować otwarcie biura w Polsce”, powiedział Jean-Francois Mayer. „Możliwość zaprezentowania korzyści dla klientów oraz innych uczestników rynku wynikających z bezpośredniej obecności naszej firmy na polskim rynku to dla nas kluczowa kwestia”.„Czuję się zaszczycony mogąc kierować biurem Rohm and Haas Polska. Tworzymy silny i zadedykowany zespół specjalistów obsługujących jeden z najbardziej obiecujących rynków wzrostu. Spotkałem się już z wieloma z naszych kluczowych klientów i z niecierpliwością oczekuję na możliwości wzrastania razem z nimi. Rohm and Haas Polska funkcjonuje jako platforma zarządzająca sprzedażą oraz rozwojem firmy w państwach Europy Środkowej, odzwierciedlając tym samym regionalną obecność naszych globalnych klientów”, powiedział Gilbert Pfau.


od lewej: Jean-Francois Mayer, Marlous Van Akkeren i Gilbert Pfau

„Chciałbym pogratulować Rohm and Haas utworzenia biura w Polsce”, powiedział Wojciech Lubiewa-Wieleżyński. „Uważam, że jest to ważny krok w kierunku rozszerzenia obecności firmy w Europie Środkowej. Jestem przekonany, że nie tylko klienci Rohm and Haas skorzystają z otwarcia biura Rohm and Haas Polska, ale również cały rynek chemiczny w Polsce, dla którego firma będzie znaczącym źródłem wartości dodanej”.O Rohm and Haas

Rohm and Haas jest światowym liderem w tworzeniu i opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu materiałów specjalistycznych. Produkty i technologie spółki stosowane są w wielu branżach, takich jak: Budownictwo, Elektronika, Procesy Przemysłowe, Opakowania i Papiernictwo, Transport, Chemia Gospodarcza i Produkty higieny osobistej, Gospodarka Wodna, Przemysł Detaliczny, Farmaceutyczny i Medyczny. Technologie i rozwiązania spółki Rohm and Haas codziennie ułatwiają życie ludziom na całym świecie. Siedziba spółki znajduje się w Filadelfii w stanie Pensylwania, USA, a wartość jej sprzedaży wyniosła w 2006 r. około 8,2 miliardów USD. Dodatkowe informacje znaleźć można pod adresem www.rohmhaas.com.

O Rohm and Haas Polska

Rohm and Haas prowadzi działalność handlową w Polsce od ponad 20 lat. Firma działa w wielu obszarach przemysłowych takich jak Farby, tekstylia, Skóry, papier, Uzdatnianie Wody, Mydła i Detergenty, kosmetyki, Rafinacja Ropy Naftowej i Motoryzacja. Obecnie, firma oferuje swoim klientom szerokie portfolio produktów z zakresu siedmiu dywizji biznesowych działających w Polsce: Powłoki Architektoniczne i Funkcjonalne, Materiały Elektroniczne, Chemikalia Uszlachetniające, Monomery, Kleje i Uszczelniacze, Farby proszkowe oraz Agrofresh. Rohm and Haas Polska działa od 1listopada 2006 r. Firma zatrudnia 10 pracowników i jest wspierana przez szeroką sieć dystrybutorów.


Źródło: ''