Rohm and Haas, jeden z wiodących producentów specjalistycznych substancji chemicznych na świecie, ogłasza dziś otwarcie biura w Polsce - nowej spółki, która funkcjonuje pod nazwą Rohm and Haas Polska Sp. z o.o. Jednocześnie, firma mianowała Gilberta Pfau Dyrektorem Generalnym Rohm and Haas Polska.

Polska jest dla Rohm and Haas rynkiem o ogromnych możliwościach i jest postrzegana jako kluczowa platforma eksportowa do państw Europy Środkowej. Utworzenie Rohm and Haas Polska jest konsekwencją niedawno ogłoszonych globalnych inicjatyw Rohm and Haas, które zostały zaprojektowane z myślą o przyspieszeniu zyskownego wzrostu firmy. Inicjatywy te przewidują między innymi przesunięcie większej ilości zasobów na rynki wschodzące, w tym Europę Środkową. Polska, jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się gospodarek europejskich, jest naturalną lokalizacją dla utworzenia regionalnego biura.

Biuro Rohm and Haas Polska, znajdujące się w Warszawie, będzie funkcjonowało jako platforma zarządzająca sprzedażą oraz rozwojem firmy w państwach Europy Środkowej takich jak Czechy, Słowacja, Słowenia, Bułgaria i Węgry. Od tej pory, wszystkie usługi logistyczne, handlowe oraz prawne dla tych państw będą świadczone za pośrednictwem polskiego biura. Rohm and Haas Polska będzie obsługiwać poszczególne dywizje biznesowe Rohm and Haas, dostarczające technologie dla branż budowlanej, elektronicznej, przemysłowej, opakowań, transportowej, żywieniowej i produktów konsumenckich.

Dzięki utworzeniu nowej spółki, firma Rohm and Haas będzie bliżej swoich klientów w Polsce a także będzie mogła zarządzać sprzedażą w innych krajach Europy Środkowej. Przyczyni się to z kolei do wprowadzenia licznych usprawnień w obszarze obsługi klienta, łańcucha dostaw, usług technicznych i handlowych oraz pozwoli firmie szybciej reagować na potrzeby klientów związane z produktami i usługami. Poza usługami dostarczanymi obecnie przez dystrybutorów, klienci będę od tej pory obsługiwani bezpośrednio przez lokalnych account managerów Rohm and Haas.

„Z radością otwieramy nasze biuro w Polsce”, komentuje Jean-Francois Mayer, Wiceprezes Rohm and Haas i Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowo-Wschodniej i Turcję. „Jesteśmy przekonani, że Polska jest idealnym miejscem do koordynowania naszych działań w Europie Środkowej. Dostrzegamy ogromny potencjał drzemiący w dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Środkowej. Nasi globalni klienci także koncentrują swoją uwagę na tym regionie, i wielu z nich otwiera zakłady produkcyjne właśnie w tych, lub sąsiadujących państwach. Chcemy dać im najlepsze możliwe wsparcie w postaci naszych oddanych specjalistów, którzy posiadają doskonałą wiedzę na temat regionalnych rynków”.

O Rohm and Haas

Rohm and Haas jest światowym liderem w tworzeniu i opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu materiałów specjalistycznych. Produkty spółki stosowane są w wielu branżach, takich jak: budownictwo, elektronika, procesy przemysłowe, opakowania i papiernictwo, transport, chemia gospodarcza i produkty higieny osobistej, gospodarka wodna, przemysł detaliczny, farmaceutyczny i medyczny. Technologie i rozwiązania spółki Rohm and Haas codzienne ułatwiają życie ludziom na całym świecie. Siedziba spółki znajduje się w Filadelfii w stanie Pensylwania, a wartość jej sprzedaży wyniosła w 2005 roku około 8 miliardów USD. Dodatkowe informacje znaleźć można pod adresem www.rohmhaas.com.

O Rohm and Haas w Polsce

Rohm and Haas prowadzi działalność handlową w Polsce od ponad 20 lat. Firma działa w wielu obszarach przemysłowych takich jak Farby, Tekstylia, Skóry, Papier, Uzdatnianie Wody, Mydła i Detergenty, Kosmetyki, Rafinacja Ropy Naftowej i Motoryzacja. Obecnie, firma oferuje swoim klientom szerokie portfolio produktów z zakresu siedmiu dywizji biznesowych działających w Polsce: Powłoki Architektoniczne i Funkcjonalne, Materiały Elektroniczne, Chemikalia Uszlachetniające, Monomery, Kleje i Uszczelniacze, Farby Proszkowe oraz Agrofresh. Nowoutworzona spółka Rohm and Haas Polska zatrudnia 10 pracowników i jest wspierana przez szeroką sieć dystrybutorów.

Źródło: www.rohmhaas.com
Źródło: ''